Havel na Klausův projev u Moravce nereagoval. Pořad byl předtočen

2.1.2011 6:01 odp.

Poněkud bezzubě působily Otázky Václava Moravce s hlavní hvězdou pořadu Václavem Havlem. Pořad byl totiž předtočen v prosinci a tudíž na hodnocení novoročního projevu Václava Klause, nebo aktuální politické problémy nedošlo.

Havel na Klausův projev u Moravce nereagoval. Pořad byl předtočen

První polistopadový prezident Václav Havel tak ve studiu České televize u moderátora Václava Moravce hovořil spíše o nadčasových tématech a věcech, na které Havel dlouhodobě upozorňuje. "A o jakých tématech se bude po dnešních Otázkách Václava Moravec hovořit?" jak tradičně Moravec zahajuje svůj pořad, působilo poněkud úsměvně.

Havel tak tradičně hovořil o 90. letech, kdy podnikatelé svou nedočkavostí předbíhali zákony a politici a ekonomové je patřičně nebrzdili. Zhodnotil i troje volby v roce 2010, kdy občané skutečně volili neformálně a zvolili například do sněmovny nové strany a nové tváře.

Více z pořadu:
Do politiky bych se míchat neměl, říká Havel

Na aktuální otázky, jako je novoroční projev prezidenta a Havlova ideového protivníka Václava Klause, nedošlo. Rovněž nebyla diskutována i vysoce aktuální výzva nemocničních lékařů Děkujeme, odcházíme.

K případu údajné korupce na Státním fondu životního prostředí a rezignaci ministra Pavla Drobila rovněž přímo nedošlo. Havel pouze sdělil, že kořeny korupce a mafiánství lze hledat právě v 90. letech. A v této době vládě a ODS předsedal současný prezident Václav Klaus.

Moravec se alespoň Havla dodázal, co očekává od Nečasovy vlády v roce 2011. "O reformách hovoří všechny vlády a ministři za posledních dvacet let," opět obecně odpověděl dramatik Havel.

Havel pak popřál občanům ČR více klidu a méně spěchu. "Měli bychom mít čas na kulturní zážitky, četbu a procházky," řekl Havel, který oslaví v říjnu 75. narozeniny.

Související:
Kalousek projevu prezidenta tleskal vestoje. Filip je znechucen
SLEDUJEME téma Novoroční projev
Sledujeme téma Exodus lékařů
Sledujeme Kauzu Drobil

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…