Havel popřál Čechům více klidu

02.01.2011 13:15 | Zprávy
autor: jac

„Po ulicích nechť se korzuje, ne jen běhá,“ uvedl exprezident v nedělních Otázkách Václava Moravce.

Havel popřál Čechům více klidu

Zbytek debaty se ale točil spíše kolem politických témat, Václav Havel uvedl, že podporuje zavedení přímé volby prezidenta. „Pozoroval jsem, jak důležité je pro politický život, když tam je rovnováha politických sil," vysvětlil s tím, že přímo zvolený prezident má speciální postavení.

Nicméně není prý třeba, aby přímo volené hlavě státu přibyly nějaké další pravomoci. Stačilo by pouze lépe specifikovat ty stávající, což by ale muselo zákonitě souviset se změnou ústavy. „Za pět za deset let bychom měli mít novou ústavu," připustil Havel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Atomovka na STAN“. Fantom Paukner rozkryl tunel v milionech

18:13 „Atomovka na STAN“. Fantom Paukner rozkryl tunel v milionech

Politické strany nesmějí podnikat, ale hnutí STAN si založilo dceřinnou firmu. Její aktivity velmi z…