Havlíček: Tento týden bude mít MPO zhruba milion litrů dezinfekce

16.03.2020 6:22

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) má aktuálně připraveno jako centrální distributor 140.000 litrů dezinfekce. Tento týden začne míchání dalších 953.000 litrů. Dezinfekci přitom MPO dodává veřejným institucím i soukromých dopravcům. Na tiskové konferenci po nedělním jednání vlády o tom pozdě večer informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Havlíček: Tento týden bude mít MPO zhruba milion litrů dezinfekce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček
reklama

V případě soukromých dopravců vyčlenilo ministerstvo 100 milionů korun. "My tedy těm dopravcům dezinfekci dodáme nebo proplatíme. Někteří řidiči autobusů si stěžují a je tedy třeba, aby byli důrazní vůči zaměstnavateli, který to bude mít proplacené. Současně vyzýváme také kraje a města, aby toho využívaly," uvedl Havlíček.

Pro průvodčí Českých drah pak vláda podle Havlíčka zabezpečila, aby si pasažéři nemuseli kupovat jízdenky ve vlaku. "Pokud si ji nekoupí přes internet nebo na nádraží, tak bude dovezen do cílové stanice, abychom eliminovali vztah mezi průvodčím a pasažérem," uvedl ministr.

MPO je podle Havlíčka určeno jako centrální místo pro zajištění dezinfekčních prostředků pro veřejné instituce. Postupně je odebírá od výrobců a následně je distribuuje mezi jednotlivé resorty.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …