Havlíček udeřil na Kupku za „deštník“. Když šel Babiš pryč, bylo to v pořádku

13.5.2022 1:01 odp. | Ze sítí

Kritiku od svého předchůdce sklidil ministr dopravy Martin Kupka (ODS) za propagaci vládního „deštníku proti drahotě“. „Zdědili jsme nezodpovědné zadlužení státu,“ spílal Kupka na sociální síti Twitter, načež se ozval poslanec opozičního ANO a bývalý ministr dopravy, obchodu a průmysl Karel Havlíček. „Vy už máte inflaci třetí nejvyšší a dvojnásobnou vůči průměru EU. Růst HDP bude pod 1 %, zřejmě nejhorší v regionu. Deštník je krásný, ale chybí plátno...“ spustil.

Havlíček udeřil na Kupku za „deštník“. Když šel Babiš pryč, bylo to v pořádku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka, ministr dopravy

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 47135 lidí
Kritiku svého předchůdce Kupka sklidil poté, co propagoval nový vládní web, který má lidem pomoci zjistit, zdali a jakou podporu od státu mohou při současném zdražování získat.

„Dobře chápeme, že obrovský nárůst cen, který je do velké míry způsoben zadlužováním státu předchozí vládou a ruským útokem na Ukrajinu, je pro všechny obrovskou zátěží. Proto jsme schválili celou řadu cílených opatření, která si vám pomůžou drahotu zvládnout. Rozdělíme tak mezi vás z prostředků státu navíc téměř 100 miliard korun,“ píše vláda na webu a jmenuje například zvýšení existenčního minima o 10 % či snížení spotřební daně u benzínu a nafty, jež dle kabinetu motoristům na každém litru ušetří „až 1,80 Kč“ či příspěvek pět tisíc korun na jedno dítě.

K růstu cen, který v České republice nemá od roku jejího vzniku obdoby, Kupka popsal, co má být podle něj jeho příčinou. „Zdědili jsme nezodpovědné zadlužení státu, stoupající inflaci a do toho přišla válka na Ukrajině,“ jmenoval u představení webu, který obsahuje kroky, jimiž chce vláda pomoci občanům ve vypořádání se s 14,2% inflací, co má být příčinou růstu cen.

„Chceme pomoct rodinám, seniorům a dalším ohroženým skupinám, aby těžké časy překonali,“ sdělil a odkázal na zmiňovaný vládní web.

Exministr Havlíček mu slova o příčině růstu cen bez komentáře nezanechal. „Pane ministře, zdědili jste šesté nejnižší zadlužení v EU. Inflace byla na průměru EU a HDP navzdory epidemii ve výši 3,3 %. Vy už máte inflaci třetí nejvyšší a dvojnásobnou vůči průměru EU. Růst HDP bude pod 1 %, zřejmě nejhorší v regionu. Deštník je krásný, ale chybí plátno...“ vpálil Kupkovi ke zdražování, jehož příčinou je podle nového kabinetu hospodaření předchozí vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten i jeho ministři v minulé vládě taková tvrzení odmítají.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…