Hayato Okamura má nejspíš smůlu. Už obíhal voliče, ale funkcionáři mu do senátní kandidatury hodili vidle

13.07.2018 22:33

Hayato Okamura si myslel, že bude za lidovce kandidovat do Senátu na Praze 8. Jak však píše server Aktuálně.cz, nyní se dozvěděl, že lidovci v dané oblasti zřejmě podpoří kandidáta TOP 09, lékaře Pavla Dungla.

Hayato Okamura má nejspíš smůlu. Už obíhal voliče, ale funkcionáři mu do senátní kandidatury hodili vidle
Foto: Vít Hassan
Popisek: Drahoše přišel podpořit i Hayato Okamura

Okamura informaci potvrdil serveru Aktuálně.cz s tím, že funkcionáři lidovecké strany i topky se mezi sebou dohodli, že skutečně do Senátu v Praze 8 podpoří kandidáta TOP 09 doktora Dungla. 

On sám přitom již v Praze 8 zahájil kontaktní kampaň. „Pravidelně chodím do ulic za lidmi. Mám také jasně přislíbenou podporu Zelených a už s nimi při volební kampani v terénu dobře spolupracuji, řekl Okamura. 

Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil informace Okamury potvrdil. Stejně jako předseda pražské KDU-ČSL. „My jsme už dříve rozhodli, že naším kandidátem bude profesor Pavel Dungl. Je to vynikající lékař i člověk,“ řekl Pospíšil, jenž je mimo jiné za rozhodnutí lidovců rád. Podle jeho slov by bylo škodou, kdyby se s KDU-ČSL tříštily síly.

„Bude lepší, když budeme postupovat společně. Každé procento pro jednoho společného kandidáta je výhodou,“ řekl Pospíšil. A šéf pražských lidovců jeho slova sdílí. Okamuru pak chce požádat, aby kandidoval například v Praze 2 či 3. 

Původní text ZDE

Ve volebním obvodu Praha 2 však Okamura rozhodně kandidovat nechce. Už proto, že je tam silná konkurence – kandiduje tam totiž bývalý poslanec Ivan Gabal, neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer či nynější senátor Libor Michálek. „Kdybych kandidoval i já, šlo by o další naprosto nesmyslné tříštění hlasů voličů,“ řekl.

„Přál bych si kandidovat na Praze 8. Mám zde mnoho přátel, velmi rád se tady pohybuji. Navíc jsem prošel opravdu náročným, třístupňovým systémem výběru senátního kandidáta a letos v květnu mě potvrdilo nejvyšší vedení KDU-ČSL,“ uzavřel Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovkářka vynadala v ČT národu kvůli uprchlíkům: Vždyť my máme všechno, co oni potřebují!

14:30 Neziskovkářka vynadala v ČT národu kvůli uprchlíkům: Vždyť my máme všechno, co oni potřebují!

Vyšla výroční zpráva organizace Amnesty International. Do ČT24 byla k tomuto tématu pozvána mluvčí t…