Hejtman Červíček: Očkování v kraji sice zpomalilo, ale pokračuje dál

03.02.2021 18:15

„Přestože téma očkování se zdá být téměř všudypřítomné a skloňované, myslím, že i zde platí ‚opakování je matka moudrosti‘,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček na Facebooku a informoval, jak probíhá očkování v kraji. To sice zpomalilo, ale pokračuje dál.

Hejtman Červíček: Očkování v kraji sice zpomalilo, ale pokračuje dál
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Kandidát na hejtmana v Královéhradeckém kraji Martin Červíček (ODS)

V Královéhradeckém kraji bylo prozatím vykázáno 13 801 dávek vakcíny, kterými byli naočkovaní především zdravotníci, rizikoví pacienti, senioři starší 80 let a také klienti a personál domovů pro seniory. Druhou dávku vakcíny dostalo prozatím 1 837 lidí.  
 
„Vzhledem k tomu, že nyní dostáváme dávky vakcín v menším objemu, než bylo původně plánováno, a současně je třeba, aby byli včas očkováni ti, kteří již dostali první dávku, museli jsme na čtrnáct dnů očkování nových zájemců zpomalit. Následně bychom měli obdržet další plánované dodávky (věřím, že už nezkrácené) a plánujeme, že cca 8 000 vakcín vyčleníme pro nové uchazeče – tedy ty, kteří patří do předepsané skupiny 1A – zdravotníci, rizikoví pacienti, klienti a personál domovů pro seniory a osoby 80+, ale ještě první dávku nedostali. Předpokládáme, že očkování výhradně této skupiny bude pokračovat až do počátku dubna,“ uvedl hejtman Červíček.
 

Anketa

Měl by být ministr Blatný odvolán?

16%
30%
hlasovalo: 10485 lidí
Zároveň uvedl, že se intenzivně připravují na druhý kvartál, kdy kraj očekává minimálně 100 000 dávek měsíčně. 
 
„Očkování by se mělo přesunout do připravovaných očkovacích center – v Hradci Králové, Trutnově, Náchodě, Jirkově, Rychnově nad Kněžnou, Dvoře Králové n. L., Vrchlabí a nejspíše také v Broumově, Jaroměři a Novém Bydžově. V případě, že dostaneme dostatečné množství vhodných vakcín, které lze uchovat a aplikovat i mimo očkovací centra, pravděpodobně se do očkování zapojí také praktičtí lékaři,“ uvedl hejtman.
Podle rad Evropské komise má být do března naočkováno nejméně 80 procent osob starších 80 let a stejný počet zdravotníků a zaměstnanců sociálních služeb. Do podzimu 2021 by pak mělo být v členských státech naočkováno nejméně 70 procent dospělé populace.
 
V České republice je k dnešnímu dnu vykázáno celkem 294 692 očkování, z toho je 54 851 ukončených očkování, tedy těch, kteří dostali již dvě dávky vakcíny. Včera bylo naočkováno celkem 12 332 osob.  
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …