Hejtman Chovanec opět povede kandidátku ČSSD na Plzeňsku

14.04.2012 18:58

Na podzim bude Milan Chovanec opět vést kandidátku ČSSD v Plzeňském kraji v krajských volbách. Krajská konference dnes v sobotu definitivně stanovila kandidátku pro volby. Nynější hejtman bude následován Jaroslavem Bauerem a Václavem Šimánkem.

Hejtman Chovanec opět povede kandidátku ČSSD na Plzeňsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec

Kandidátka ČSSD do Plzeňského kraje je letos poměrně obměněná. Na prvním místě je nynější hejtman Milan Chovanec. Za ním je krajský náměstek pro dopravu Jaroslav Bauer a radní pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek.

Na dalších místech se však objevují jména, která zatím do kraje nekandidovala. Milena Stárková je zastupitelkou ze Sušic, Václav Šlajs pak bývalý poslanec. Stejně tak jsou nováčky i Igor Jakubčík a Zdeněk Honz. Až na osmém místě se nachází současný náměstek pro regionální rozvoj Ivo Grüner, poté poslanec Václav Votava a místostarosta Staňkova Jaroslav Šobr.

"Kandidátka je výsledkem voleb. Máme přijaté usnesení, že místo na kandidátce nezaručuje místo v radě v případě úspěchu sociální demokracie. My jsme si tak nezavřeli cestu k tomu, abychom hledali nejvhodnější typ člověka na konkrétní místo v radě," vysvětloval Chovanec.

Nynější radní, kteří se na kandidátce neobjevili vůbec, prý už sami kandidovat nechtěli. Nyní má v zastupitelstvu ČSSD nejvíce, a to 19 křesel. ODS má 14, komunisté devět a Koalice pro Plzeňský kraj tři. Menšinová vláda sociálních demokratů prosazuje své záměry s přispěním komunistů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: panTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…