Hejtman Grolich: Já nepotřebuju takového premiéra

24.11.2021 21:07 | Glosa

Jihomoravský kraj v důsledku sílící epidemie už nezvládá nápor pacientů v nemocnicích. Hejtman tohoto kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) na dnešní tiskové konferenci k současné situaci tepal Babišovu vládu, měla by podle něj začít neodkladně jednat a neházet odpovědnost na hejtmany, uvádějí Novinky.

Hejtman Grolich: Já nepotřebuju takového premiéra
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

„Situace je krizová a vláda musí reagovat,“ uvedl hejtman Grolich a připomněl Babišovi to, že vláda k vyhlášení nouzového stavu skutečně nepotřebuje souhlas hejtmanů.

Pokud by stála tak klíčová rozhodnutí na hejtmanech, nebyl by podle něj premiér ani třeba. „Nepotřebujeme takového premiéra,“ řekl důrazně Grolich.

Původní zdroj ZDE.

Babiš se podle něj na hejtmany pouze „vymlouvá“. „Tato vláda je za to zodpovědná. Kdybych mohl opatření dělat, tak to udělám,“ dodal hejtman.

Vláda v demisi má přijmout další opatření proti šíření koronaviru v pátek. Podle Babiše půjde hlavně o omezení kontaktů, nikoli však o úplnou uzávěru země. Nevyloučil vyhlášení nouzového stavu.

Nejhorší situace je na Moravě, regiony na východě země chtějí omezovat hromadné akce. Z brněnských fakultních nemocnic bude ve čtvrtek 19 pacientů převezeno do Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…