Hejtman Grolich: Já nepotřebuju takového premiéra

24.11.2021 21:07 | Glosa

Jihomoravský kraj v důsledku sílící epidemie už nezvládá nápor pacientů v nemocnicích. Hejtman tohoto kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) na dnešní tiskové konferenci k současné situaci tepal Babišovu vládu, měla by podle něj začít neodkladně jednat a neházet odpovědnost na hejtmany, uvádějí Novinky.

Hejtman Grolich: Já nepotřebuju takového premiéra
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

„Situace je krizová a vláda musí reagovat,“ uvedl hejtman Grolich a připomněl Babišovi to, že vláda k vyhlášení nouzového stavu skutečně nepotřebuje souhlas hejtmanů.

Pokud by stála tak klíčová rozhodnutí na hejtmanech, nebyl by podle něj premiér ani třeba. „Nepotřebujeme takového premiéra,“ řekl důrazně Grolich.

Původní zdroj ZDE.

Babiš se podle něj na hejtmany pouze „vymlouvá“. „Tato vláda je za to zodpovědná. Kdybych mohl opatření dělat, tak to udělám,“ dodal hejtman.

Vláda v demisi má přijmout další opatření proti šíření koronaviru v pátek. Podle Babiše půjde hlavně o omezení kontaktů, nikoli však o úplnou uzávěru země. Nevyloučil vyhlášení nouzového stavu.

Nejhorší situace je na Moravě, regiony na východě země chtějí omezovat hromadné akce. Z brněnských fakultních nemocnic bude ve čtvrtek 19 pacientů převezeno do Prahy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

10:07 Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

Zblblí Češi na všechno skočí Andreji Babišovi. Tak se v minulosti vyjádřil někdejší elitní hokejista…