Hejtmanem Libereckého kraje by se měl stát znovu Martin Půta

22. 11. 2016 10:15

Zastupitelé Libereckého kraje by dnes měli zvolit nové vedení. Na svém ustavujícím zasedání budou rozhodovat o místu hejtmana a dalších osmi radních. V čele kraje by měl zůstat současný hejtman a lídr vítězných Starostů pro Liberecký kraj Martin Půta (STAN). Do rady je navržen i bývalý senátor Přemysl Sobotka (ODS), který se po 20 letech rozhodl do Senátu znovu nekandidovat a zůstat v komunální politice.

Hejtmanem Libereckého kraje by se měl stát znovu Martin Půta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta

V Libereckém kraji bude v následujících čtyřech letech vládnout koalice, kterou vítězní starostové vytvořili s ANO, ČSSD a ODS. V zastupitelstvu bude mít výraznou většinu 35 mandátů v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu. Výsledky voleb u soudu napadly dvě stěžovatelky, které žádaly přepočítání hlasů v Turnově na Semilsku a v Okrouhlé na Českolipsku. Obě stížnosti ale soud zamítl, protože to podle něj na výsledek nemělo vliv.

Volby v Libereckém kraji vyhrálo s výrazným náskokem hnutí Starostové pro Liberecký kraj, když pro něj hlasovala téměř třetina voličů. Získali 18 mandátů ze 45 v zastupitelstvu. Druhé bylo ANO, které má devět zastupitelů. Třetí komunisté získali čtyři mandáty, stejně jako ČSSD, ODS a Změna pro Liberecký kraj, které skončily za nimi. Do zastupitelstva se dostali ještě dva zástupci koalice SPD a SPO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…