Hejtmani se sejdou s ministry. Chtějí probrat dotace i restituce

23.02.2014 17:44 | Zprávy
autor: jma

Poslanec za sociální demokracii, předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve středu má setkat v sídle vlády spolu s ostatními krajskými hejtmany s předsedou kabinetu a ČSSD Bohuslavem Sobotkou a ministry.

Hejtmani se sejdou s ministry. Chtějí probrat dotace i restituce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Na setkání mají probírat součinnost nové vlády a krajských hejtmanství v oblasti evropských fondů, koordinace veřejných investic, veřejného zdravotnictví, středního školství, dopravní infrastruktury, sociální problematiku a integrovaný záchranný systém, napsal internetový zpravodajský deník Novinky.cz.

Michal Hašek vyzdvihl, že se vláda setká s hejtmany záhy po získání důvěry. Hejtmani se chtějí s vládou setkat již od ledna. Rada Asociace krajů totiž hájí stanovisko, že podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi nejsou povinnými subjekty a jejich majetek tedy není předmětem restitucí, napsal deník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba

21:45 Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba

Aktivity sudetoněmeckého landsmanšaftu na českém území a kumulace vládních funkcí jako selhání dělby…