Helenko, Vy jste ve střetu zájmů. Jandák griloval režisérku, kandidující do Rady ČT

25.02.2014 17:08

Od dnešní deváté hodiny ranní probíhá ve sněmovně veřejné slyšení kandidátů na členství v Radě České televize. Server iDnes.cz popisuje některá vystoupení kandidátů a jejich odpovědi na dotazy poslanců. Často se týkaly možného střetu zájmů.

Helenko, Vy jste ve střetu zájmů. Jandák griloval režisérku, kandidující do Rady ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Helenko, prosím vás, jak to chcete dělat, když vy pracujete pro Českou televizi? To je velký problém, protože tady je to střet zájmů," zeptal se například známé režisérky Heleny Třeštíkové sociálnědemokratický poslanec a také bývalý herec Vítězslav Jandák.

A jaká byla odpověď režisérky? „Řešila jsem to s Asociací producentů v audiovizi, když se mě ptali, zda se stanu jejich kandidátem, a oni mě ujistili, že právníci televize tvrdí, že v tom problém nevidí," uvedla s tím, že množství její práce pro veřejnoprávní televizi se prý v následujícím období nezvýší. S Českou televizí nicméně chce jako režisérka i nadále spolupracovat.

Eventuální střet zájmů se probíral mimo jiné i s kandidátem Radkem Žádníkem. Ten je totiž manželem herečky Zdeňky Žádníkové Volencové. Žádník ovšem tvrdil, že jeho manželka v poslední době pro ČT nepracovala.

Do Rady ČT mimo jiné kandiduje také bývalý šéf Českého rozhlasu Richard Medek. Ten se prý ve funkci člena rady chce věnovat zpravodajství a publicistice. Na námitku jednoho z poslanců, jak by to chtěl udělat, když tyto kompetence spadají nikoliv pod radu, ale pod šéfa zpravodajství ČT, Medek odpověděl: „Člen rady není manažer, ale každý radní má jistě nějaké zkušenosti a uplatňuje nějaké své názorové spektrum."

Do Rady ČT budou poslanci volit šest nových radních, do Rady ČRo tři nové radní. Zájemce o posty v radě veřejnoprávního rozhlasu vyslechnou poslanci v pátek.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chč*je nám do huby a bere za to peníze! Vyskočil vyprovodil Farského a připomněl podraz STAN na Piráty

7:45 Chč*je nám do huby a bere za to peníze! Vyskočil vyprovodil Farského a připomněl podraz STAN na Piráty

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „To je ale brzo, pane premiére. S přibývajícím časem – to budete na…