Herman není připodělaný a populistický, podpořil svého kolegu lidovec Jurečka. A dalajlámu prý klidně podpoří i před Číňany

22.10.2016 11:12

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) je jedním z politiků, kteří se zapojili do slovní bitvy mezi Hradem a lidoveckým ministrem kultury Danielem Hermanem, jenž se sešel s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Jurečka u Hermana ocenil, že není „připodělaný a populistický“. Deníku Právo navíc prozradil, že se chystá na cestu do Číny a klidně tam své názory zopakuje.

Herman není připodělaný a populistický, podpořil svého kolegu lidovec Jurečka. A dalajlámu prý klidně podpoří i před Číňany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka

„Nebýt připodělaný a populista, to je stále více vzácná vlastnost u politiků v ČR,“ napsal na sociální síti Twitter místopředseda křesťanských demokratů, když oceňoval setkání ministra kultury Daniela Hermana s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Přijetí tibetského duchovního v Česku je podle svých slov připraven obhajovat i v Číně, kam míří na pracovní cestu. Údajně nebude toto téma sám otevírat, ale je připraven zareagovat, pokud toto téma někdo otevře.

„Může se stát cokoli, kdyby měl někdo z mých zemědělských kolegů ambici o tom mluvit, tak zopakuji, co jsem vyjádřil na Facebooku, tedy že považuji dalajlámu za člověka, který spojuje lidi dobré vůle, jako osobnost s výrazným dopadem na společnost,“ uvedl Jurečka. „Nevidím důvod, proč bychom my, politici samostatného suverénního státu, měli vysvětlovat někomu jinému, komukoli, proč se někdo z vlády či z poslanců a senátorů s takovouto osobou chce sejít,“ doplnil člen české vlády.

Celý článek naleznete zde

Jurečka jede do Číny relativně v krátké době již podruhé. Naposledy byl v této nejlidnatější zemi světa v květnu. Tentokrát tam jede na dva dny a hodlá řešit odborné téma – problematiku veterinárních certifikátů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…