Herman není připodělaný a populistický, podpořil svého kolegu lidovec Jurečka. A dalajlámu prý klidně podpoří i před Číňany

22.10.2016 11:12

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) je jedním z politiků, kteří se zapojili do slovní bitvy mezi Hradem a lidoveckým ministrem kultury Danielem Hermanem, jenž se sešel s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Jurečka u Hermana ocenil, že není „připodělaný a populistický“. Deníku Právo navíc prozradil, že se chystá na cestu do Číny a klidně tam své názory zopakuje.

Herman není připodělaný a populistický, podpořil svého kolegu lidovec Jurečka. A dalajlámu prý klidně podpoří i před Číňany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka
reklama

„Nebýt připodělaný a populista, to je stále více vzácná vlastnost u politiků v ČR,“ napsal na sociální síti Twitter místopředseda křesťanských demokratů, když oceňoval setkání ministra kultury Daniela Hermana s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Přijetí tibetského duchovního v Česku je podle svých slov připraven obhajovat i v Číně, kam míří na pracovní cestu. Údajně nebude toto téma sám otevírat, ale je připraven zareagovat, pokud toto téma někdo otevře.

„Může se stát cokoli, kdyby měl někdo z mých zemědělských kolegů ambici o tom mluvit, tak zopakuji, co jsem vyjádřil na Facebooku, tedy že považuji dalajlámu za člověka, který spojuje lidi dobré vůle, jako osobnost s výrazným dopadem na společnost,“ uvedl Jurečka. „Nevidím důvod, proč bychom my, politici samostatného suverénního státu, měli vysvětlovat někomu jinému, komukoli, proč se někdo z vlády či z poslanců a senátorů s takovouto osobou chce sejít,“ doplnil člen české vlády.

Celý článek naleznete zde

Jurečka jede do Číny relativně v krátké době již podruhé. Naposledy byl v této nejlidnatější zemi světa v květnu. Tentokrát tam jede na dva dny a hodlá řešit odborné téma – problematiku veterinárních certifikátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

23:07 Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

Dnes bylo ve Sněmovně opět parno. Projednával se mimo jiné bod informace vlády ke kauze Vrbětice. Mi…