Herman provolával na Staromáku: Musíme si zachovat rovnou páteř. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

28.10.2016 19:19

Na Staroměstském náměstí host střídá hosta, řečníci obhajují demokracii a děkují na akci přítomným stovkám lidí za to, že jim demokracie není lhostejná, což ukazují například právě účastí na oslavách státního svátku 28. října v podhradí. Opravdu dlouhý potlesk si vysloužil ministr kultury Daniel Herman. Na pódium ho uvedl textař Michal Horáček.

Herman provolával na Staromáku: Musíme si zachovat rovnou páteř. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman

„Dámy a pánové, mám tady zprávu, že tu máme dalšího ministra. Možná je tu dneska víc ministrů než někde jinde. A tentokrát je to ministr kultury Daniel Herman," ohlásil Horáček. Ozval opravdu dlouhý potlesk.

„Díky vám, že jste takhle přišli oslavit 98. narozeniny našeho státu. Je pravda, co tady čtu před sebou. Jsme Západ," zahájil svůj projev Herman. Na Staroměstském náměstí stojí také pomník Jana Husa a ten nám podle ministra ukazuje, že má smysl bojovat za pravdu a neohýbat páteř. Víte, já už jsem šel do politiky jako velkej kluk a ztratil jsem mnohé iluze, ale neztratil jsem ideály," volal k davu Herman s tím, že jako ministr slouží lidem a hodlá v tom pokračovat.

„Lidé i v těžkých dobách oslavili vznik našeho státu a dnes, kdy máme svobodu a kdy to vlastně skoro nic nestojí, si prostě musíme zachovat rovnou páteř!" hřímal na plné náměstí ministr kultury. „Opravdu věřím a hrdě se k tomu hlásím, že pravda a láska jednou musí zvítězit nad lží a nenávistí," uzavřel svůj proslov Herman s odkazem na slova českého prezidenta Václava Havla.

 Spolu s Hermanem vystoupil na pódiu také Marek „Orko" Vácha - český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…