Herman provolával na Staromáku: Musíme si zachovat rovnou páteř. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

28. 10. 2016 19:19

Na Staroměstském náměstí host střídá hosta, řečníci obhajují demokracii a děkují na akci přítomným stovkám lidí za to, že jim demokracie není lhostejná, což ukazují například právě účastí na oslavách státního svátku 28. října v podhradí. Opravdu dlouhý potlesk si vysloužil ministr kultury Daniel Herman. Na pódium ho uvedl textař Michal Horáček.

Herman provolával na Staromáku: Musíme si zachovat rovnou páteř. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman
reklama

„Dámy a pánové, mám tady zprávu, že tu máme dalšího ministra. Možná je tu dneska víc ministrů než někde jinde. A tentokrát je to ministr kultury Daniel Herman," ohlásil Horáček. Ozval opravdu dlouhý potlesk.

„Díky vám, že jste takhle přišli oslavit 98. narozeniny našeho státu. Je pravda, co tady čtu před sebou. Jsme Západ," zahájil svůj projev Herman. Na Staroměstském náměstí stojí také pomník Jana Husa a ten nám podle ministra ukazuje, že má smysl bojovat za pravdu a neohýbat páteř. Víte, já už jsem šel do politiky jako velkej kluk a ztratil jsem mnohé iluze, ale neztratil jsem ideály," volal k davu Herman s tím, že jako ministr slouží lidem a hodlá v tom pokračovat.

„Lidé i v těžkých dobách oslavili vznik našeho státu a dnes, kdy máme svobodu a kdy to vlastně skoro nic nestojí, si prostě musíme zachovat rovnou páteř!" hřímal na plné náměstí ministr kultury. „Opravdu věřím a hrdě se k tomu hlásím, že pravda a láska jednou musí zvítězit nad lží a nenávistí," uzavřel svůj proslov Herman s odkazem na slova českého prezidenta Václava Havla.

 Spolu s Hermanem vystoupil na pódiu také Marek „Orko" Vácha - český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…