Hilšer: Babiše porazí každý

11.08.2022 12:28

Senátor Marek Hilšer má za to, že pokud se bude šéf hnutí ANO Andrej Babiš ucházet o post prezidenta, neuspěje. Hilšer věří, že ve druhém kole prezidentské volby Babiše porazí kdokoliv.

Hilšer: Babiše porazí každý
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marek Hilšer

Marek Hilšer se poprvé ucházel o post prezidenta v roce 2018. A neuspěl. O pět let později to chce Hilšer zkusit znovu. Bez velkých sponzorů. Prosadit se chce silou své osobnosti. Věří, že může uspět, protože oproti roku 2018 už je přece jen známou tváří. V tom, že nemá žádné velké sponzory, vidí svou přednost. Jen tak prý může zůstat nezávislým kandidátem.

„Teď sháním podpisy občanů. Za čtyři dny jsem ujel 955 kilometrů a všechno jsem si to odřídil sám, nemám ani řidiče, který by mě vozil. To je seriózní a přímý postup. Lidé mi děkují, že mohou mluvit se mnou a ne se zaplacenými brigádníky, kteří sbírají podpisy. Já jsem dokonce zaslechl – nevím, kdo to byl – že mají třicet korun za podpis ti, kdo to sbírají,“ prozradil Hilšer v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Hilšer je přesvědčen, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš vlastně o funkci prezidenta moc nestojí. Hilšer věří, že by Babiš raději seděl v křesle premiéra. A stejně tak je přesvědčen, že kdyby Babiš nakonec na Hrad kandidoval, ve druhém kole prezidentské volby ho porazí kdokoliv.

„Nejvážnějším soupeřem by byl Andrej Babiš, ale myslím si, že ve druhém kole ho porazí kdokoli. Proto se podle mě i tolik rozmýšlí, sám totiž ví, že ve druhém kole nemá takové šance,“ uzavřel rozhovor Hilšer.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Myslíte, že světové dění skutečně řídí politici? Komentátor ukazuje na Bidena: Tak se podívejte...

17:10 Myslíte, že světové dění skutečně řídí politici? Komentátor ukazuje na Bidena: Tak se podívejte...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Reálný pohled na Václava Havla bude dle komentátora možný teprve až…