Hilšer: Babiše porazí každý

11.08.2022 12:28

Senátor Marek Hilšer má za to, že pokud se bude šéf hnutí ANO Andrej Babiš ucházet o post prezidenta, neuspěje. Hilšer věří, že ve druhém kole prezidentské volby Babiše porazí kdokoliv.

Hilšer: Babiše porazí každý
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marek Hilšer

Marek Hilšer se poprvé ucházel o post prezidenta v roce 2018. A neuspěl. O pět let později to chce Hilšer zkusit znovu. Bez velkých sponzorů. Prosadit se chce silou své osobnosti. Věří, že může uspět, protože oproti roku 2018 už je přece jen známou tváří. V tom, že nemá žádné velké sponzory, vidí svou přednost. Jen tak prý může zůstat nezávislým kandidátem.

„Teď sháním podpisy občanů. Za čtyři dny jsem ujel 955 kilometrů a všechno jsem si to odřídil sám, nemám ani řidiče, který by mě vozil. To je seriózní a přímý postup. Lidé mi děkují, že mohou mluvit se mnou a ne se zaplacenými brigádníky, kteří sbírají podpisy. Já jsem dokonce zaslechl – nevím, kdo to byl – že mají třicet korun za podpis ti, kdo to sbírají,“ prozradil Hilšer v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Hilšer je přesvědčen, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš vlastně o funkci prezidenta moc nestojí. Hilšer věří, že by Babiš raději seděl v křesle premiéra. A stejně tak je přesvědčen, že kdyby Babiš nakonec na Hrad kandidoval, ve druhém kole prezidentské volby ho porazí kdokoliv.

„Nejvážnějším soupeřem by byl Andrej Babiš, ale myslím si, že ve druhém kole ho porazí kdokoli. Proto se podle mě i tolik rozmýšlí, sám totiž ví, že ve druhém kole nemá takové šance,“ uzavřel rozhovor Hilšer.

 

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ondřej Benešík byl položen dotaz

EU

Uznáváte, že se vám lidi nepodařilo přesvědčit o výhodách členství v EU. Proč ne? Proč jste nechali odpůrce EU, aby vás takto převálcovali svou rétorikou? A je nepopularita EU u nás důvod, proč tak odmítáte referendum o setrvání v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Istanbulská úmluva: ČT tvrdě napomenuta za Události

17:50 Istanbulská úmluva: ČT tvrdě napomenuta za Události

Reportáž o divadelním představení, které velmi návodně prezentuje politické téma Istanbulské smlouvy…