Hlasujte o nedůvěře vlády, nebo „ulička hanby“. Iniciativa Chcípl PES hrozí poslancům

25.02.2021 17:55

Žádný nouzový stav, ale vyslovení nedůvěry vládě. To požaduje iniciativa Chcípl PES po poslancích. Píše to server Novinky.cz s tím, že iniciativa chystá také uličku hanby.

Hlasujte o nedůvěře vlády, nebo „ulička hanby“. Iniciativa Chcípl PES hrozí poslancům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Iniciativa Chcípl PES vyzvala ve čtvrtek Poslaneckou sněmovnu, aby neprodlužovala nouzový stav, ale místo toho vyslovila nedůvěru vládě. Uvedl to mimo jiné majitel pivovaru Malý Janek v Jincích, bývalý poslanec za ODS Jiří Janeček. Na poslance bude v pátek zřejmě také čekat ulička hanby. Důvod? Poslanci podle Janečka spolupracují s vládou. Ta však není schopná nikoho před virem ochránit.

„Vláda si myslela, že když zavře restaurace, hotely a malé živnostníky, že pandemii porazí,“ míní Janeček a kritizuje to, že jsou stále otevřeny montovny a různé korporace, kde se virus šíří. 

„Jen se tady kouká, jak tady padají s odpuštěním na hubu živnostníci a podnikatelé a na druhou stranu nadnárodní korporace frčej na 120 procent. My se pokusíme zítra přesvědčit poslance, aby místo pandemického stavu spíš vyslovili nedůvěru vládě a převzali zodpovědnost, protože dneska má opozice opravdu většinu v Parlamentu, Babiš dneska nemá většinu,“ zmínil Janeček k uličce hanby, kterou plánuje. Podle iniciativy zároveň opozice špatně funguje. 

Velký protest pak iniciativa plánuje na 7. března, kde by mělo být až několik desítek tisíc lidí. Uskutečnit by se měl na Letenském náměstí. 

„My celou tu demonstraci chceme rozdělit do tří částí, první část bude kritická, tam opravdu vystoupí lidé, kteří řeknou, co se tady za ten rok udělalo špatně, pak ve druhé části přijdou na řadu odborníci, kteří budou říkat, takhle by se to mělo dělat, takhle by se to mělo nastavit, a v té třetí části chceme lidem dát naději, chceme představit určité vize, které by opravdu mohly pomoct, a není to nic nového, ty ostatní státy podle toho jedou, je jenom potřeba to začít realizovat,“ zmínil Janeček. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…