Hloupí lidé! Pražské divadlo podpořilo černochy. A lid promluvil

16.06.2020 10:20 | Zprávy
autor: kas

Několik dní se sbíhaly reakce na počin Švandova divadla na Smíchově, které si vyvěsilo slogan Black Lives Matter tam, kde se obyčejně ohlašují představení. „Pravdou je, že jsme neočekávali tolik projevů agrese a rasové nenávisti,“ uvedl ředitel divadla v LN. Lístky se prý ale prodávají pořád stejně. Nicméně našlo se dost těch, kdo tvrdí, že je to právě divadlo, které rasismus podporuje.

Hloupí lidé! Pražské divadlo podpořilo černochy. A lid promluvil
Foto: Repro FB
Popisek: Švandovo divadlo v Praze podporuje hnutí Black lives matter (14.6.2020)

Jak jsme již informovali, Švandovo divadlo na pražském Smíchově se rozhodlo zapojit do protestů, které vypukly po smrti George Floyda, a ozdobilo svou markýzu sloganem Black Lives Matter. Což se rozhodně nesetkalo se stoprocentní podporou na sociálních sítích.

A k tomu, jaké reakce na sociálních sítích divadlo za svůj krok sklidilo, se v rozhovoru Lidových novin vyjádřil Daniel Hrbek, ředitel divadla. „Prvním impulzem byla snaha symbolicky – prostřednictvím nápisu na markýze – podpořit naše americké kolegy, divadelníky, s nimž ve Spojených státech spolupracujeme,“ zdůvodnil, proč se na divadle tento nápis objevil. Doplnil, že stejně tak vyjádřily podporu Metropolitní opera, Carnegie Hall či Newyorská filharmonie. A že se podobné gesto chystá i ve sportu. „Smyslem výzvy a jednotlivých podpor je varovat před diskriminací jakýchkoli menšin i ras, ať už se děje komukoli a kdekoli,“ vysvětlil ředitel divadla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…