Hloupý Hamáček. Pekarová odhalila, zda se omluví

05.05.2021 13:41

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se stejně jako předseda lidovců Marian Jurečka odmítá omluvit ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). „Chování účastníků schůzky potvrzuje, že kauza není vycucaná z prstu,“ uvedla.

Hloupý Hamáček. Pekarová odhalila, zda se omluví
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Markéta Pekarová Adamová (*1984, Litomyšl) je česká politička, od roku 2019 předsedkyně TOP 09
reklama

Podle Pekarové Adamové, která svá slova řekla pro Benešovský Impuls, nepodal ministr vnitra ohledně své cesty do Moskvy dostatečné vysvětlení. 

Anketa

Komu víc věříte?

hlasovalo: 14671 lidí

„Co se týče těch účastníků schůzky, tak tam nikdo neřekl zcela jasně a věrohodně, že by ty informace v článku byly zcela nepravdivé. To takto natvrdo opravdu nikdo neřekl. Myslím, že to je potvrzením toho, že to nejsou informace takzvaně vycucané z prstu, jak tvrdí pan Hamáček,“ poznamenala Pekarová Adamová.

V případě, že by se však u soudu prokázala Hamáčkova nevina, je připravena se mu omluvit. „Pokud se prokazatelně ukáže, že měl celou dobu pravdu, tak ho budu dále považovat za amatérského a hloupého ministra, pokud si potřebuje ke stažení velvyslance vymýšlet takovouhle kamufláž, ale budu ochotná omluvit se za ta slova o velezradě,“ řekla.

Důvod k omluvě nevaidí ani předseda lidovců Marian Jurečka. Podle svých slov jej za vlastizrádce – za což právě Hamáček požaduje omluvu – přímo neoznačil. 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) podá trestní oznámení na autory materiálu Seznam Zpráv Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou ohledně jeho cesty do Moskvy. V civilním řízení pak bude požadovat odškodné 10 milionů korun. Požaduje také právě omluvu od lídrů stran koalice Spolu Pekarové Adamové, Fialy a Jurečky. Jejich slova o vlastizrádcích byla nevybíravá, řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…