Nizozemská ministryně obrany Kajsa Ollongrenová listu Kyiv Independent sdělila, že před Evropou leží zásadní úkol. Navýšit své obranné kapacity. To se podle ní povede jen tehdy, pokud budou státy EU spolupracovat. Stejně jako spolupracují v rámci české iniciativy na získání tolik potřebné munice pro Ukrajinu.
„Velmi tvrdě pracujeme s Čechy, abychom zajistili, že munice bude odeslána co nejdříve, aby dorazila na Ukrajinu a do frontové linie. Chceme, aby vojáci na frontě cítili, že je tam stálý přísun munice. Poté se budeme muset ujistit, že jsme na správné úrovni výroby. Úroveň produkce v EU na konci roku bude mnohem, mnohem vyšší, než byla před 24. únorem 2022,“ zdůraznila.
Ostatně, Nizozemsko v EU stojí v čele koalice stíhaček pro Ukrajinu a vedle této iniciativy a koalice pro získání munice, je Nizozemsko zapojeno do koalice dronů pro Ukrajinu, kterou vede Lotyšsko.
Ale na prvním místě musí podle členky nizozemské vlády stát nutnost navýšit vojenskou produkci.
„To je to, co potřebujeme a potřebujeme to dlouhodobě, potřebujeme to pro Ukrajinu. Víme také, že samotná Ukrajina má výrobní zařízení, která se budou moci zvýšit. Budeme muset zvýšit zbrojní produkci a budeme to muset udržet na vysoké úrovni,“ nechala se slyšet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
armáda , Česko , energetika , Rusko , Ukrajina , USA , válka , zahraničí , Nizozemí , zbraně , Trump , Ukrajinská pravda , válka na Ukrajině , Kyiv Independent , ISW
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 15 | 0
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR