Holcáta naštval šéf lékařů. Nepřijede jim proto na sjezd

16.11.2013 14:39

Ministr zdravotnictví Martin Holcát změnil plány a odřekl účast na sjezdu České lékařské komory. Důvodem je dopis určený lékařům, v němž prezident komory Milan Kubek ostře zkritizoval úhradovou vyhlášku na příští rok. Podle Holcátova vyjádření, zveřejněného na webu Ministerstva zdravotnictví, tak jednostranně a předčasně zahájil diskusi, která byla naplánována až na sobotu.

Holcáta naštval šéf lékařů. Nepřijede jim proto na sjezd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Martin Holcát

Holcátovi se nelíbil ani styl dopisu. "Dle mého pohledu je to styl účelově bulvárního charakteru s řadou polopravd a dehonestací mé osoby i mých spolupracovníků," uvedl ministr. Je však nadále připraven vyslechnout názory České lékařské komory při nadcházejících pracovních diskusích a v připomínkovém řízení.

ČLK: Návrh vyhlášky je nepřijatelný

Úhradovou vyhlášku na letošní rok nedávno zkritizoval Ústavní soud. Přesto ji nechal v platnosti do konce příštího roku. Okamžité zrušení by prý destabilizovalo zdravotnictví a ohrozilo pacienty. Lékařům se nelíbí ani návrh vyhlášky na příští rok, ČLK jej označila za naprosto nepřijatelný. Podle Kubka nerespektuje závěry Ústavního soudu. V sobotu prezident komory uvedl, že ministerstvo by mělo návrh hodit do koše a připravit nový. Do konce roku je na to prý času dost.

V úhradové vyhlášce na příští rok přidá Ministerstvo zdravotnictví nemocnicím i ambulancím, nikoli však třeba zubařům za plomby. Resort bude mít od pojišťoven k dispozici 235 miliard korun, o deset miliard víc než letos. Všechny požadavky podle Holcáta uspokojit nelze. "K uspokojení všech požadavků každého ze segmentů zdravotnictví bychom potřebovali dalších 50 miliard korun, což je suma v ekonomické realitě dnešních dní naprosto nepředstavitelná," uvedl ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …