Hostivice: Ratha zavřeli, sokolovna a bazén se ruší

24. 5. 2012 8:55

Sedí ve vězení a přece ještě stále předsedá krajskému výboru, který rozhoduje o přidělování peněz EU ve Středočeském kraji. Řeč je o obviněném poslanci Davidu Rathovi, který z pozice předsedy Výboru regionální rady rozhodoval o přidělení peněz pro svou domovskou obec Hostivici. Ta po jeho zatčení zastavuje řadu projektů, ale novináře to prý nemusí zajímat.

Hostivice: Ratha zavřeli, sokolovna a bazén se ruší
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Navzdory obvinění zůstává David Rath poslancem, to ale není jediná funkce, kterou si zatím drží. Oficiálně je stále zastupitelem v Hostivici a především předsedou Výboru regionální rady, který schvaluje přidělování evropských dotací. Až donedávna se proto Hostivice mohla těšit na nemalé finanční prostředky, po zatčení svého nejslavnějšího obyvatele ale v tichosti zastavuje plánované investiční akce. Informuje o tom dnešní Právo.

Moderní sokolovna a nový bazén

Obec Hostivice, kde žije asi osm tisíc obyvatel, měla donedávna smělé investiční plány. Kupříkladu zdejší sokolovna se měla proměnit v moderní kulturní centrum odpovídající trendům jedenadvacátého století, které by nabízelo i sportovní vyžití. V obci měl být také postaven zcela nový plavecký bazén. Se stavbami se mělo začít o prázdninách a město na ně vyhradilo šest milionů korun s tím, že většina nákladů bude zaplacena právě z peněz EU.

Po zatčení Davida Ratha byly ale akce odpískány. Podle slov starosty Jaroslava Kratochvíla (ČSSD) se tak stalo z administrativních důvodů. „Bylo to z administrativních důvodů. To by vás nemuselo zajímat, o tom nemusíte ani psát,“ řekl starosta Kratochvíl a velmi kvapně zavěsil telefon, aniž by cokoli podrobněji vysvětlil.

Vedení výboru, který ovládají středočeští sociální demokraté spolu s komunisty, se má změnit až při nové volbě vedení, až se výbor sejde. Do té doby zůstává jeho nejvyšší autoritou David Rath.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

10:44 ,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

Poslanecká sněmovna měla v úterý volit členy Rady České televize. Jenže nakonec na volbu nedošlo, kd…