Hrad nemusí informovat o Zemanově zdraví, ve světě se praxe různí

23.06.2013 8:58 | Zprávy

Pražský hrad nemusí ze zákona zveřejňovat informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. ČTK to dnes řekla mluvčí hlavy státu Hana Burianová. Zeman údaje o svém zdraví zveřejní pouze tehdy, pokud bude ke svému stavu chtít něco říct. Naposledy se zdravotní stav hlavy státu v médiích objevil v souvislosti s jeho květnovým vystupováním při otevírání komory s korunovačními klenoty. Hrad tehdy oznámil, že Zemanovy nejisté pohyby byly způsobeny virózou.

Hrad nemusí informovat o Zemanově zdraví, ve světě se praxe různí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman při smuteční řeči

Předtím Zeman o svém zdraví informoval v únoru, kdy již byl zvolen novou hlavou státu, ale nebyl ještě oficiálně uveden do funkce. Tehdy oznámil, že má zanícený palec na noze, který je příčinou jeho potíží s rovnováhou. Léčil ho známý fyzioterapeut Pavel Kolář. Vítěz přímé volby hlavy státu tehdy strávil zhruba hodinu v motolské nemocnici.

Šedý zákal a operace šlachy

Ještě jako kandidát na prezidenta absolvoval Zeman před rokem v létě operaci očí, při níž mu lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze odstranili šedý zákal. Tehdy poznamenal, že po zákroku je naprosto bez zdravotních komplikací. Loni v únoru pak Zeman podstoupil operaci šlachy v palci levé nohy, o kterou se mu postaral přední český ortoped - profesor Pavel Dungl, který v minulosti operoval i kyčelní kloub jeho předchůdce Václava Klause.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…