Hrad podává stížnost kvůli slovům Bartíka ze Žít Brno o prezidentově rakovině. Strašil lidi a neměl podklady

22.12.2018 10:54

Pražský hrad nesouhlasí s tím, že policie odložila případ bývalého radního Brna Svatopluka Bartíka, jenž loni napsal, že hlava státu trpí rakovinou v terminální fázi. Právník Marek Nespala, jenž je zástupcem Hradu, proti tomu podal v pátek stížnost. Píše o tom server Lidovky.cz.

Hrad podává stížnost kvůli slovům Bartíka ze Žít Brno o prezidentově rakovině. Strašil lidi a neměl podklady
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Bartík loni v listopadu o Zemanovi tvrdil, že má rakovinu a odmítl léčbu. I když jej policie podezírala z pomluvy a poškození cizích práv, nakonec jej neobvinila. „Jsme hluboce přesvědčeni, že v daném případě opravdu došlo k naplnění skutkové podstaty jednak trestného činu pomluvy, jednak trestného činu poškození cizích práv,“ tvrdí však Nespala.

„Osobně si myslím, že policie rezignovala na to, aby objasnila subjektivní stránku tohoto trestného činu. Když o někom řeknu, že za chvíli zemře, musím k tomu mít relevantní podklady. Pokud je nemám, tak jednám v každém případě v úmyslu. Pokud by nějaké podklady byly, tak my bychom se s nimi velmi rádi seznámili,“ poznamenal Nespala. Bartík by tak měl svá slova doložit.

Původní text ZDE.

Hovořil také o tom, že prezidentu republiky mělo vzniknout prohlášením Bartíka ohrožení. „Voličstvo, tedy zhruba osm milionů lidí, se dozvědělo: nevolte tohoto kandidáta, protože umře. Názor státního zastupitelství je, že pokud vyhrál, tak se nic nestalo. Ale to není pravda,“ oponuje právník.

A jak dodal závěrem, je připraven nadále prezentovat znalecké posudky, které jsou součástí trestního spisu. „Budeme říkat, že se prezident republiky skutečně nechystá zemřít,“ zakončil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šabatová: Dejte mi 500 Kč nebo i 5000 Kč. Budu vás hájit v Senátu

9:52 Šabatová: Dejte mi 500 Kč nebo i 5000 Kč. Budu vás hájit v Senátu

Máte volných 500, 1000 nebo dokonce 5000 korun? Můžete je poslat Anně Šabatové, aby byla zvolena do …