Hřib strhl oblečení a sklidil bouřlivý aplaus. V Praze začala akce fanoušků komiksu

16.10.2021 15:26

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vystoupil na pódium, odhodil své ošacení a přítomné publikum propuklo v jásot a neutichající potlesk – právě toto bylo zahájení druhého ročníku festivalu Comic-Con Prague 2021, které je určené především milovníkům komiksu či sci-fi a fantasy žánrům. „Pravda zvítězila,“ prohlásil poté primátor na pódiu k tomu, že se podařilo letošní ročník akce uskutečnit.

Hřib strhl oblečení a sklidil bouřlivý aplaus. V Praze začala akce fanoušků komiksu
Foto: Repro FB
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib zdraví diváky ComicConu 2021

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40922 lidí
Hřib se na akci stylizoval do fiktivní postavy Arnolda Rimmera z britského sci-fi sitcomu Červený trpaslík – tedy do postavy, jež je holografickou simulací jednoho mrtvého člena posádky.

„Takže rozebereme si situaci, čekat na druhý Comic-Con tři miliony let v kosmu? … Ne, děkuji, mám jiný návrh! Trochu přitvrdíme, čas vyjednávání vypršel. Já navrhuji, abychom zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní a pokud to nebude stačit, tak je mi líto, ale přijde čas triček,“ započal na pódiu primátor Prahy a coby postava ze seriálu měl také na čele písmeno H značící, že nejde o člověka, nýbrž o hologram.  

To nebylo vše. Hřib se následně radil i s maňáskem na ruce a pak pokračoval. „Abych to zkrátil – samozřejmě bílá díra neúprosně chrlila čas, motory stály, hvězdy měnily své dráhy, princové mezihvězdných a planetárních šťouchů se nezalekli ničeho a díky své pracovitosti a odhodlání překonali veškeré zádrhely,“ ujistil s tím, že „pravda zvítězila“ a Comic-Con 2021 je konečně tady.

Hřib později popřál v souvislosti se zahájením akce „(pop)kulturní“ víkend, čímž odkázal, že letošní festival Comic-Con Prague potrvá až do neděle.

Na akci v prostorách O2 universum si na své přijdou fanoušci komiksu, cosplaye (stylizace do postav z filmů, knih či videoher), ale také ti, kteří holdují deskovým hrám.

Na akci dorazí i zahraniční návštěvníci, například britský herec a komik Norman Lovett (Červený trpaslík), herečka Natalia Tena (Harry Potter) či tvůrce komiksů Clint Langley (Soudce Dredd, Sláine).

Ještě den před zahájení akce nebyl pražský primátor natolik akční. Přípravy na „svátek“ příznivců komiksů ho zřejmě pořádně zdolaly a tak se na čtvrtečním zastupitelstvu sesunul na své červené židličce do opěrky a usnul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…