Hromy blesky kolem nové vlády: Sobotka má nové podmínky, Babiš mu vážně vyhrožuje

22.11.2013 6:52 | Zprávy
autor: adr

Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka dopálil potenciálního koaličního partnera, hnutí ANO a jeho šéfa Andreje Babiše. Sobotka totiž v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že chce pro ČSSD i post ministra financí a ministra vnitra. Finance si ale do té doby nárokoval právě Babiš, teď hrozí, že do vlády jeho hnutí nepůjde.

Hromy blesky kolem nové vlády: Sobotka má nové podmínky, Babiš mu vážně vyhrožuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

"Pro funkční vládu je rozumné, aby premiér, ministr financí a ministr vnitra byli z jedné strany. To je jedna z priorit, se kterými ČSSD vstoupí do jednání, která otevřeme, až dokončíme práci na programu," prohlásil Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro MF Dnes v odpovědi na otázku, které resorty chce ČSSD ve vládě - kromě premiéra - nejvíce.

Toto prohlášení se setkalo s ostrou reakcí možného koaličního partnera. "Pokud chce ČSSD Ministerstvo financí, tak bude muset vládnout s někým jiným než s naším hnutím. Finance jsou pro nás klíčové," uvedl pro deník Andrej Babiš, šéf hnutí ANO, které z předčasných voleb vyšlo jako druhá nejsilnější strana právě po sociální demokracii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orbán proti „našemu Orbánovi“. Předvolební Maďarsko i s českou stopou

4:44 Orbán proti „našemu Orbánovi“. Předvolební Maďarsko i s českou stopou

Zbavit se Orbána, zní v posledních dnech z celé Evropy. Maďarský premiér získal nálepky neliberála, …