Hrozí, že dojde k volebním podvodům, varuje server

18.10.2017 21:27

Server Info.cz přinesl zprávu o tom, že se ztratily tisíce nevyplněných voličských průkazů. Pokud je někdo vyplní a zneužije, může volit hned několikrát, v různých volebních místnostech. Dopustí se tak fakticky volebního podvodu.

Hrozí, že dojde k volebním podvodům, varuje server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Města a obce, např. Lučany nad Nisou, nahlásily ministerstvu vnitra ztrátu volebních průkazů. Celkem se prý ztratilo až pět tisíc volebních průkazů. Pokud je někdo záměrně ukradl a chystá se je zneužít, může v rozporu se zákonem ovlivnit volby. Když kdokoli průkazy vyplní a vyrazí s nimi do různých volebních místností, s velkou pravděpodobností bude moct volit opakovaně. Tento podvod bude relativně těžké prokázat. Ministerstvo vnitra sice uveřejnilo čísla průkazů, ale je otázka, zda členové volební komise prověří všechny odevzdané voličské průkazy s čísly ukradených průkazů.

Celý článek naleznete zde.

„Pustili nám pouze video z minulých voleb, kde je zmínka o voličském průkazu,“ potvrdil pro server člen volební komise na Praze 10. Zdá se tak, že někteří členové volební komise ani nebudou vědět, že by čísla průkazů měli kontrolovat. Podobně prý hovoří i členové volebních komisí z dalších měst, jejichž identitu server zná, ale nezveřejní ji.

Pět tisíc hlasů přitom může za určitých okolností rozhodnout také o vítězi voleb. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…