Hrubá manipulace, selhání intelektuálů. Reakce z Hradu na článek o "Zemanově superdebilitě"

01.02.2015 8:29

Na konferenci Let My People Live! zaznělo z úst prezidenta Miloše Zemana několik sporných tezí. Historik a publicista Petr Zídek některé z nich ověřil a na stránkách Lidových novin uveřejnil text, v němž usvědčoval hlavu státu ze lhaní. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ale přešel do protiútoku, to Zídek prý hrubě manipuluje s historií.

Hrubá manipulace, selhání intelektuálů. Reakce z Hradu na článek o "Zemanově superdebilitě"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka k aktuálním tématům
reklama

Historik Zídek poukázal na to, že Zeman chybně obvinil známého novináře z obdivu k Adolfu Hitlerovi. Tohoto "přehmatu" se prezident dopustil na pražské konferenci Světového židovského kongresu. A to není vše. Obdiv k Hitlerovi přisoudil Zeman i Winstonu Churchillovi, britskému premiérovi, kterého podle vlastních slov velmi obdivuje. Zatímco údajný text pana Peroutky napsal jiný novinář. Obdivný dopis psaný Hitlerovi Churchillem z roku 1939 se nepodařilo najít.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček má ale podle vyjádření pro server Lidovky.cz jasno. Zeman se snažil poukázat na selhání intelektuálů ve vztahu k nacistickému Německu a totéž selhání hrozí i dnes ve vztahu k Islámskému státu. To bylo hlavním poselstvím hlavy státu.

"Pan Zídek se dopouští, doufám, že ne záměrně, účelového a jednostranného výkladu,“ zaútočil Ovčáček. "Opravdu nebudu reagovat na článek, který je hrubou manipulací s historií a obsahuje perly typu, že by se projevy prezidenta měly někde někým schvalovat,“ dodal mluvčí prezidenta závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…