Hudeček odmítl primátorský řetěz. Nadutost a arogance, míní Svoboda

21.06.2013 17:47

Tomáš Hudeček (TOP 09) byl zvolen pražským primátorem, hned několik okamžiků po jmenování ale rozzlobil svého předchůdce Bohuslava Svobodu (ODS). Odmítl totiž nosit tradiční primátorský řetěz, což Svoboda označil za „zpupnost, nadutost, aroganci a neúctu k tradicím a historii“.

Hudeček odmítl primátorský řetěz. Nadutost a arogance, míní Svoboda
Foto: praha.eu
Popisek: Tomáš Hudeček

"Primátorský řetěz mi připomíná řetěz z trilogie Pán prstenů. Jen tíží. Myslím, že mu bude dobře v Muzeu hlavního města Prahy,“ uvedl Tomáš Hudeček a odmítl primátorský řetěz přijmout.

Podle bývalého primátora Bohuslava Svobody to je akorát projev arogance. "Zřejmě tak chtěl zabránit řečem o tom, že mu v posledních týdnech šlo jen o něj. Nevím, který mediální poradce mu to poradil, ale já být na Hudečkově místě, tak bych ho okamžitě vyhodil. Písmeno ‚T‘ v názvu TOP 09 má značit ‚tradici‘. Tomáš Hudeček včera ukázal, že žádný respekt k tradicím a historii našeho hlavního města nemá," napsal na svůj profil na Facebooku.

"Neumím si představit, že by primátor Prahy třeba prezidenty zemí nevítal s řetězem nebo bez něj uděloval stříbrné medaile Hlavního města Prahy a čestná občanství. Je velmi dětinské tento symbol důstojnosti a vážnosti úřadu primátora odmítat a vztahovat jeho nošení na sebe s tím, že je těžký a nepohodlný. Pan primátor tento symbol vůbec nepochopil," dodává Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

21:24 Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na …