Hyeny! Gott se nemůže bránit, ale... V Soukupovi bouchly saze

19.10.2019 9:50

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup v pořadu Jasně a stručně prozradil, že má nutkavou potřebu. Nutkavou potřebu vzdorovat mediálnímu lynči, kterému je podle generálního ředitele vystaven nedávno zesnulý zpěvák Karel Gott. Soukup se rozhodl, že bude mistra bránit.

Hyeny! Gott se nemůže bránit, ale... V Soukupovi bouchly saze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott
reklama

Já bych měl i jiná témata, o kterých se dá mluvit, ale to by nesměla některá tuzemská média hned po smrti Karla Gotta na něj spustit doslova mediální lynč. On se teď nemůže bránit, protože odešel, a v závislosti na tom mám pak já nutkavou potřebu ho ve své televizi bránit,“ začal Soukup.

Konstatoval, že velmi brzy po úmrtí Karla Gotta bylo některými žurnalisty připomenuto, jak Gott brojil proti Chartě 77 a veřejně děkoval komunistické straně a vládě, že umělce nechá v klidu pracovat a vytvářet socialistické hodnoty.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 18483 lidí

„Na straně druhé jsem byl já a další lidé, kteří tu dobu opravdu zažili. A my všichni víme, že Karel Gott byl ve své době jedním z mála lidí, na které jsme mohli být hrdí. Radovali jsme se z jeho mezinárodních úspěchů, z jeho hudby, poslouchali jsme jeho písničky a jeho vyprávění, ve kterých se často objevovaly narážky, které si řada jiných opravdu prorežimních umělců nedovolila nejen vyslovit, ale ani na ně pomyslet,“ zdůraznil Soukup.

Podle materiálů komunistické Státní bezpečnosti prý Gott hovořil o Sovětech, kteří nás přijeli okupovat v srpnu 1968, opravdu jako o okupantech, a nikoli jako o bratrech, kteří nám na tankových věžích vezou mír a klid.  V roce 1969 Gott pomohl z Československa vyvézt filmové materiály o Janu Palachovi.

„A to, že v soukromí projevoval protisovětské názory, snad ani nemusím říkat,“ zaznělo z úst Jaromíra Soukupa.

A místo toho, aby si lidi připomínali to hezké, co nám podle Soukupa Gott dal, necháme promlouvat pomstychtivé novináře. „Chtěl jsem říct novinářské hyeny, ale to je moc,“ poznamenal Soukup. Právě tito pomstychtiví novináři připomínají Gottův podpis Anticharty nebo dopisy, které prý měl Gott adresovat komunistickým pohlavárům.

„V kontextu toho, co dokázal, co všechno nazpíval, co všechno pro nás udělal, mi tyto řeči přijdou, jak to říci, neumím říct jiné slovo, ale řeknu ho s důrazem, neuctivé vůči Karlu Gottovi,“ uzavřel své vystoupení Soukup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jako lavina. Ekonomika bouchne. Druhý, třetí kvartál, tuší odborník

20:46 Jako lavina. Ekonomika bouchne. Druhý, třetí kvartál, tuší odborník

Ředitel a předseda správní rady firmy z Jeseníka Fenix Group Cyril Svozil se rozhodl kopírovat slunc…