I Ivo Rittig se vyjádřil k Zemanově cestě do Moskvy

10. 4. 2015 22:07

Lobbista Ivo Rittig i ze vzdálené ciziny sleduje a glosuje domácí dění. Až z Dubaje, kde slavil Velikonoce, okomentoval dnešní ústup prezidenta Zemana, který ústy svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že se neúčastní květnové vojenské přehlídky v Moskvě u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války. Rittig přirovnal Zemana k poslednímu komunistickému prezidentovi Gustavu Husákovi.

I Ivo Rittig se vyjádřil k Zemanově cestě do Moskvy
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig
reklama

Prezident Miloš Zeman zdůrazňuje, že se z vlastní vůle rozhodl neúčastnit se vojenské přehlídky ruské bojové techniky 9. května v Moskvě. Rozhodně prý nejde o ústupek té části politického spektra, která ho k tomu vyzývala. Dá prý přednost schůzce se slovenským premiérem Robertem Ficem na důkaz, že obě země osvobodila z většiny Rudá armáda.

Ivo Rittig na sociální síti Twitter okomentoval krok prezidenta, jenž Miloše Zemana nazývá „Mlhou“. „S tím Mlhou mně to fakt připadá, jak když chtěl Husák letět do Washingtonu, taky se musel nejdřív zeptat v Moskvě a pak politbyra,“ konstatoval lobbista.

K dokreslení celé situace je třeba říci, že slovenský premiér Robert Fico zatím neřekl, zda do Moskvy na oslavy konce války pojede a jestli se setká se Zemanem, pokud tam opravdu pojede.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výjimečné. Generál Šándor se tvrdě pustil do Patočky a dalších, co bránili Křečkovi

9:33 Výjimečné. Generál Šándor se tvrdě pustil do Patočky a dalších, co bránili Křečkovi

Generál Andor Šándor se na svém facebookovém profilu vyjádřil k protestům, které provázely nástup o…