I favorit občas nevyhraje, proto budu kandidovat na prezidenta, říká Zeman

31.12.2011 19:37 | Zprávy

Předseda zamanovců Miloš Zeman se chystá na přímou volbu prezidenta, kampaň by založil na televizních diskuzích a finančními limity kampaní by si nelámal hlavu.

I favorit občas nevyhraje, proto budu kandidovat na prezidenta, říká Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

Čestný předseda strany práv občanů - zemanovců Miloš Zeman se chce zúčastnit přímé volby prezidenta. Přestože před nedávnem prohlásil, že největší šanci stát se prezidentem má Jan Fischer. Proč tedy zvažuje účast na volbě? "Největší šance není totéž co jasné vítězství. Je to jako ve sportu, jsou favorité, ale občas se stane, že k překvapenív šech zúčastněných favorit nevyhraje," říká pro Právo Zeman.

Tentokrát rozhodne volič sám, jestli vás chce

Zkušenosti z nepřímé volby prezidenta se nebojí, protože při přímé volbě vás nikdo nemůže podrazit a voliče si kandidát koupit nemůže, myslí si Zeman. "Volič si prostě rozhodne, jestli vás chce nebo ne. V celé republice není tolik peněz, aby mohl podpatit osm a půl milionů voličů," dodává.

Zeman také připouští, že kdyby necítil dostatečnou podporu, volby by se neúčastnil. "Zcela jistě ano. Víte nepatřím k lidem, kteří se derou o funkci za každou cenu," říká čestný předseda zemanovců. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nip

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Spiknutí, které Babiš může odhalit. Ivan Hoffman varuje

12:44 Spiknutí, které Babiš může odhalit. Ivan Hoffman varuje

Úspěšný lobbing u Fialovy vlády umetl kromě mnoha jiných cestu i "větrným baronům,", jak Ivan Hoffma…