I já měla tajnou schůzku. To se musí umět, pánové, přiznala se novinářka

02.11.2013 12:03

Tajné schůzky absolvoval v životě snad každý. V politice jsou pak celkem běžné. Komentátorka Martina Riebauerová však v sobotní MF Dnes všechny účastníky budoucích tajných schůzek nabádá, aby se na ně připravili podstatně lépe, než to udělali Hašek a spol. Inspiraci lze hledat např. v románech Jaroslava Foglara, kde malí kluci konspirují na úrovni dospělých mužů. U Haška tomu bylo spíše naopak.

I já měla tajnou schůzku. To se musí umět, pánové, přiznala se novinářka
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Zeman s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem

„Ano, lhát se nemá, scházet se za něčími zády také ne, ale takový ideál ponechme pohádkám. Moje první tajná schůzka proběhla v sedmé třídě v lesíku za panelákem,“ prozrazuje autorka. Na tajnou schůzku se prý přišlo, a protože na ní prováděla věci zakázané, zapírala ji. Následoval fyzický i psychický trest a od té doby si prý komentátorka pamatuje, že lhát se nemá. A když, tak důmyslněji.

„Ono i tajně scházet se musí umět, pánové!“ vzkazuje spiklencům ČSSD komentátorka. Tajné schůzky se dějí i v politice odedávna, jen si musí jejich aktéři připravit obstojné vysvětlení pro chvíli, kdy se na ně přijde, aniž by prozradili, o co tam šlo. Toto vysvětlení si ale pánové nepřipravili a teď se v tom „koupou“. Mohli by se přitom inspirovat už v románech Jaroslava Foglara, kde malí kluci prováděli tajné schůzky na úrovni dospělých mužů. Tady je tomu spíše naopak. Zajímavě se z toho vyvinil prezident. Ten si v tichosti léčí koleno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…