Idiote, nezlob se. Zeman s námi hraje vlastní hru, píše Kubík z MF Dnes

26.07.2013 10:42

Prezident Miloš Zeman s námi hraje hru "Idiote, nezlob se, jsem i tvůj prezident". Píše to zástupce šéfredaktora deníku MF Dnes Jiří Kubík ve svém komentáři a vysvětluje, jak k tomuto závěru dospěl. Slovo idiot je stálice v Zemanově slovníku a jeho používáním dává rád najevo svou intelektuální převahu.

Idiote, nezlob se. Zeman s námi hraje vlastní hru, píše Kubík z MF Dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Když chce prezident Miloš Zeman dát najevo svou převahu, často prý pronáší větu ve stylu: Pouze idiot si může myslet, že... Za idiotský naposledy označil pojem ústavní zvyklosti, aby mírně řečeno zavřel ústa kritikům, kteří mu vyčítají, že svými kroky ústavní zvyklosti porušuje.

"Chce to jen neztrácet paměť a srovnávat věty a sliby dříve vyřčené s tím, co se nakonec stalo. Když to vše vyskládáte vedle sebe, už se nezbavíte dojmu, že nás všechny (ale hlavně voliče, kteří mu uvěřili) prezident převezl," píše Kubík.

Zatím posledním "vypečeným kouskem" je podle zástupce šéfredaktora Zemanův požadavek 101 notářsky ověřených podpisů pravicových poslanců, chce-li dostat druhý pokus při sestavování vlády jejich kandidátka Miroslava Němcová (ODS). Tento nárok prezidenta ovšem nemá nejmenší oporu v Ústavě, upozorňuje Kubík a přirovnává ho k tomu, jako by Zeman chtěl, aby oněch 101 poslanců přišlo na hradní nádvoří vysvlečených do půli těla a začali provolávat "Miloš je veliký člověk".

Blamáže, polopravdy a podfuky

Ačkoli některé z věcí, které Zeman během posledního půl roku učinil, stojí za ocenění, jeho působení ve funkci provází dlouhá série "blamáží, podfuků a polopravd", píše novinář. A připomíná už prezidentskou kampaň, která nakonec stála víc, než Zeman sliboval, a nebyla tak transparentní, jak proklamoval.

Nekouká z toho prý nic dobrého. Zemanova moc vzrostla a zvolání Václava Klause, jímž po Zemanově vítězství parodoval Havlovo heslo z roku 1989, platí. "Zemanova pravda a sebeláska zvítězily nad zdravým rozumem a jasnými pravidly hry," uzavírá citací svůj komentář Jiří Kubík.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…