Idioti, za uprchlíky si můžete sami, zaznělo z USA

20.08.2015 13:05

Současná uprchlická vlna v Evropě je podle Paula Craiga Robertse důsledkem destruktivní politiky Washingtonu a Izraele na Blízkém východě. Evropané si prý tyto problémy právem zaslouží, protože Spojené státy bezhlavě podporovala.

Idioti, za uprchlíky si můžete sami, zaznělo z USA
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto

„Západní média se této problematice věnují denně, ale nikdy nejsou pojmenovány příčiny současných problémů. Vedle USA za ně nesou zodpovědnost také evropské vlády, které posledních čtrnáct let podporují agresivní americký militarismus, v jehož důsledku bylo zavražděno mnoho milionů lidí a zničeno mnoho zemí, jako je Irák, Libye, Afghánistán, Sýrie a Jemen. Evropa si tyto problémy zaslouží, ale stále to ještě není dostatečný trest za to, že podporovala zločiny proti lidskosti páchané Washingtonem ve snaze získat světovou nadvládu,“ míní Roberts.

Roberts cituje vyjádření šéfa armádní zpravodajské služby generála Michaela Flynna, který odešel vloni v létě do penze. Ve svém nedávném textu potvrdil, že americký prezident Obama nedbal rad jeho a dalších expertů a podpořil džihádisty, kteří jsou nyní součástí Islámského státu. „Neschopná americká vláda využije cokoli, aby zdůvodnila svoji údajnou válku proti teroru. Idiotští Američané si vyrobili vlastní problémy s teroristy a neméně idiotští Evropané zase s uprchlíky. Je to naprosto bezduché a nebere to konce,“ rozčiluje se Roberts a poukazuje na další chyby americké zahraniční politiky, které se týkají vztahu k Rusku.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

„Dokonce i Kissinger a Brzezinski, které tolik nenávidí levice, se podivují nad amatérismem Washingtonu a EU a jejich narůstající agresí vůči Rusku. Kissinger tvrdí, že americká zahraniční politika je v rukou ahistorických lidí, kteří nechápou, že bychom se neměli angažovat v mezinárodních konfliktech, pokud na samém počátku nemůžeme predikovat jejich konec. Kissinger kritizuje představu Evropy a USA, že by měl Západ na Ukrajině konat v rozporu s ruskými zájmy,“ uvádí Roberts a připomíná, že podobné postoje zastává i bývalý poradce amerických prezidentů pro národní bezpečnost Brzezinski. „Ten tvrdí, že by se Ukrajina nikdy neměla stát členem NATO,“ píše Roberts a kritizuje americké komentátory, kteří tvrdí, že Sovětský svaz chtěl zničit už Ronald Reagan.

„To je zjevná lež. Reagan nikdy nemluvil o vítězství ve studené válce. Choval se k Sovětům jako rovný k rovnému a společně s Gorbačovem usiloval o ukončení studené války. Sovětský svaz se zhroutil v důsledku protiústavního puče, při němž byl sovětský vůdce zatčen radikálními komunisty. Puč byl nakonec potlačen, ale rozpadu SSSR se již zabránit nepodařilo. Reagan s tím ale neměl nic společného, protože tou dobou již nebyl v prezidentském úřadě,“ konstatuje Roberts a stejně tak kritizuje komentátory za jejich postoje vůči exprezidentovi Carterovi. „On se snažil celý svůj život dělat dobré skutky. A teď, když má rakovinu, pouští se do něj a píšou, že prý byl pokrytcem zaklínajícím se lidskými právy a přitom měl zálibu v krveprolitích. To považuji za naprosto lživou neokonzervativní kritiku.“

„Nejvyšší soud navíc fakticky nedávno rozhodl o tom, že soukromé zájmové skupiny mají právo řídit americkou vládu. Jak chtějí vzhledem k tomuto závažnému rozhodnutí Spojené státy předstírat, že jsou demokratické? Jak může Washington nadále ospravedlňovat své genocidní vraždění, které skrývá za šíření demokracie? Pokud se svět konečně neprobudí a neuvědomí si, že na Západě vládne zlo, lidstvo nemá budoucnost,“ míní Roberts.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…