Imunitní výbor rozhodne o vydání Ratha k dalšímu stíhání

22.05.2012 6:13

Sněmovní mandátový a imunitní výbor v úterý zřejmě doporučí poslancům, aby potvrdili stíhání poslance Davida Ratha (dříve ČSSD). Členové výboru bývalého středočeského hejtmana také vyslechnou. Bude to patrně mimo sněmovní budovu. Policie Ratha podezřívá z přijetí úplatku, je ve vazbě v Litoměřicích. Politik vinu popírá, za případem vidí politiku. Informuje ČTK.

Imunitní výbor rozhodne o vydání Ratha k dalšímu stíhání
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: David Rath hovoří ve sněmovně
reklama

Očekává se, že se výbor postaví za pokračování Rathova stíhání. O jeho vydání soudu rozhodla už před týdnem předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS), protože byl podle policie zadržen bezprostředně po spáchání trestného činu.

Výbor zasedne ráno ve sněmovně. Hlasováním by měl rozhodnout, zda se poslancům výslech uskuteční na půdě komory, nebo se za ním vypraví na policejní služebnu či státní zastupitelství. Poslanci se přiklánějí k druhé možnosti. Místo zatím nebylo zveřejněno, prý je určí právě zastupitelství. Odpoledne by měla schůze výboru pokračovat ve sněmovně, kde také padne verdikt.

Protikorupční policie viní Ratha z přijetí sedmimilionového úplatku. Poslanec už dříve podal standardní stížnosti proti vazbě i stíhání, nyní i ústavní stížnost. V případu jsou stíháni další čtyři muži a tři ženy za podplácení, poškození finančních zájmů EU a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Skupina údajně zmanipulovala výběrové řízení na rekonstrukci buštěhradského zámku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…