Imunitní výbor vyslechne exprimátora Svobodu v případu smlouvy s Láskou

24.02.2015 6:52

Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) se dnes vyjádří před členy mandátového a imunitního výboru k okolnostem uzavření smlouvy s advokátem Václavem Láskou. Policie chce kvůli ní obvinit Svobodu z nedbalostního porušení povinnosti při správě cizího majetku. O Svobodově případném vydání k trestnímu stíhání by měla sněmovna rozhodnout na březnové schůzi.

Imunitní výbor vyslechne exprimátora Svobodu v případu smlouvy s Láskou
Foto: Repro ČT
Popisek: Václav Láska v pořadu ČT Hyde park
reklama

Svobodu už policie stíhá v kauze pražské karty Opencard. Nynější policejní žádost se týká smlouvy, podle níž nynější senátor Láska (za Stranu zelených) zpracovával pro město právní analýzu problematických smluv pražského dopravního podniku. Někdejší primátor ji podepsal bez projednání v městské radě, plnění bylo kolem milionu korun. Svoboda si za svými tehdejšími kroky stojí.

Cílem smlouvy s advokátem Láskou bylo vypracování analýz deseti zakázek dopravního podniku od roku 2007 do jara 2012. Podle Láskovy analýzy tehdy v podniku fungovala organizovaná zločinecká struktura, která připravovala pro podnik nevýhodné smlouvy. Vznikla údajně škoda v řádech stamilionů korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…