Italský novinář v ČT: Zásadní roli pro vznik Islámského státu hrály USA

11.03.2015 23:31

Italský novinář Antonio Ferrari byl dnes hostem pořadu České televize Události, komentáře. Hovořil na téma Islámský stát. Je si jist, že značnou roli, kvůli které dnes na Blízkém východě existuje, hrály Spojené státy americké.

Italský novinář v ČT: Zásadní roli pro vznik Islámského státu hrály USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Modlící se muslimové

Na otázku redaktora ČT, zda byl překvapen, když se na Blízkém východě objevil Islámský stát, odpověděl Antonio Ferrari, že ano. Američané prý udělali chybu, když zaútočili na Irák. Zničili tehdy celkově jejich armádu. Vojáci, kteří tehdy byly za dob Saddáma Husajna její součástí, jsou nyní v armádě, která má úplně jiný charakter.

Jedna z nejhorších věcí je prý to, že je malým dětem vymýván mozek a jsou tak využívány k tomu, aby vraždily a dělaly kamikadze.

Na dotaz, zda se například teenageři cítí, že se stávají takto předčasně dospělí, ve spojitosti třeba s palestinským Hamásem, kterého jsou právě tito teenageři součástí, se italský novinář ostře ohradil. Palestina se podle jeho názoru nedá v žádném případě srovnávat s Islámským státem, jelikož jsou to dvě úplně rozdílné entity. „Palestina má svoje právo na stát a dokud nebude v oblasti Izraele existovat dvoustátí, nebude tam nikdy klid,“ řekl Ferrari.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…