Izraelskému premiérovi zablokoval Facebook profil pár dní před volbami. Zasloužil si to, šíří nenávist, vzkazuje firma

17.09.2019 18:44

Britský server The Independent oznámil, že společnost Facebook nechala zablokovat profil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Prý šířil na sociální síti nenávist, a zasloužil si tím blokaci na 24 hodin. Norbert Hlaváček z hnutí Trikolóra k tomu poznamenal, že právě před takovými jevy dlouhodobě varuje zakladatel Trikolóry poslanec Václav Klaus mladší.

Izraelskému premiérovi zablokoval Facebook profil pár dní před volbami. Zasloužil si to, šíří nenávist, vzkazuje firma
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Netanjahu

Izraelskému předsedovi vlády Benjaminu Netanjahuovi na 24 hodin zablokovali profil na sociální síti Facebook. Kontroloři soukromé společnosti totiž dospěli k názoru, že izraelský premiér šířil na sociální síti nenávist, čímž porušil její pravidla a blokaci si zasloužil.  

A co vlastně Netanjahu napsal? Své spoluobčany v předvolebním čase nabádal, aby nedopustili vznik „vlády Arabů, kteří nás chtějí zničit – ženy, děti i muže“.  Tento výrok je podle Facebooku natolik nenávistný, že si předseda vlády Izraele zasloužil blokaci.

Netanjahu však popírá, že by tato slova psal osobně, a pokud se na sociální síti opravdu objevila, prý za to nese odpovědnost některý z jeho spolupracovníků.

Norbert Hlaváček z hnutí Trikolóra taktéž na sociální síti Facebook prohlásil, že před takovými blokacemi varoval Václav Klaus, když ve Sněmovně navrhoval svůj zákon na ochranu svobody slova.

„Izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi zablokovali FCB profil. Přesně před tím Václav Klaus ml. varoval, když navrhl zákon proti všemocným internetovým korporacím, které cenzurují, mažou, ovlivňují výsledky vyhledávání, snižují dosah vybraným příspěvkům či omezují reklamu, manipulují volby a ovládají politickou situaci v cílových zemích. Ovlivňování voleb v Izraeli už je v plném proudu,“ rozčílil se Hlaváček.

Norbert Hlaváček brání izraelského premiéra

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…