Jak dlouho si ještě necháme od BIS srát na hlavu, naštval se exdiplomat Polreich kvůli zprávě kontrarozvědky

29.10.2014 10:47 | Zprávy
autor: luš

Bývalý diplomat a zpravodajec Miroslav Polreich se zhrozil nad výroční zprávou Bezpečnostně informační služby (BIS) za rok 2013. Hutná je podle něj zejména kapitola o kontrarozvědné činnosti, která dle něj výmluvně dokládá rusofobní a zároveň antiamerickou linii českých zpravodajců.

Jak dlouho si ještě necháme od BIS srát na hlavu, naštval se exdiplomat Polreich kvůli zprávě kontrarozvědky
Foto: Hans Štembera
Popisek: JUDr. Miroslav Polreich

Miroslav Polreich dlouhodobě upozorňuje na antiamerikanismus i rusofobii panující v českém prostředí a rozebíral je například i v nedávném rozhovoru, který poskytl ParlamentnímListům.cz. Výroční zpráva Bezpečnostně informační služby za rok 2013 ho znovu utvrdila v jeho přesvědčení.

Při jejím čtení nevěřil vlastním očím, co všechno jsou čeští zpravodajci schopni vydedukovat, a pln dojmů napsal dopis nejmenovanému příteli z disentu, jenž vyvěsil na portálu Britských listů. V něm dochází k závěru, že zpráva BIS je jednoznačně protiruská a také výrazně antiamerická, jelikož Američané podle jeho mínění ,,potřebují skutečné partnery a ne připoťouchlé sluhy".

"Kde jsou ty doby, kdy jsem si pozval šéfa americké ambasády v Praze, aby vysvětlil nehorázné aktivity CIA proti našemu novému porevolučnímu režimu (verbovali hromadně rozvědčíky minulé zpravodajské služby, které my jsme stahovali domů) a on druhý den přivedl na MZV pražského rezidenta CIA, kterého představil, on se mně omluvil, podal zprávu o jednotlivých případech a ujistil, že s touto praxi končí. Jednal přímo a myslím s důvěrou," zavzpomínal si bývalý zpravodajec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…