Klaus ve své glose poznamenal, že média jsou aktuálně plná návštěvy Číny německou delegací vedenou kancléřem Olafem Scholzem „a o tom, že se prý někteří velcí němečtí průmyslníci zdráhají s kancléřem do Číny jet“.
„Nevím. Celou postkomunistickou transformaci jsme stavěli na myšlence ‚free markets‘, tedy svobodných nebo volných trhů, a chtěli jsme ekonomiku ze všech sil imunizovat od politiky. Teď se to všechno vrací do minulosti, ekonomika má následovat politiku. Nevím, jak hlasitě mám křičet, že je to cesta do pekel,“ varoval Klaus před takovým směřováním.
Scholzova cesta do Pekingu a jeho setkání s tamním prezidentem Si Ťin-pchingem sice vyvolala kontroverze, do Pekingu však německého kancléře následovala desítka vrcholných manažerů velkých německých firem, jako jsou Volkswagen, BMW, chemická firma BASF, farmaceutická společnost Bayer nebo Deutsche Bank.
Olaf Scholz on his way to China pic.twitter.com/06RrRZN7nT

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak