Jak je tohle možné? Erik Best nachází zásadní problém na „Asadovu chemickém útoku“

16.04.2018 11:50

Byly ve dvou největších mezinárodních kauzách dneška překonány přírodní zákony? Politický analytik Erik Best se zamýšlí nad případem Skripal a sobotním útokem USA, Francie a Británie na Sýrii. Podle Besta je podivné, že se Skripalovi tak rychle zotavují, a za druhé, že po zničení skladů chemických zbraní v Sýrii tyto látky neunikají a nepůsobí další škody.

Jak je tohle možné? Erik Best nachází zásadní problém na „Asadovu chemickém útoku“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář
reklama

V případu otravy dvojitého agenta Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury došlo nedávno ke zvratu, dcera byla z nemocnice propuštěna a její otec se též rychle zotavuje. Přitom dle mnohých oficiálních vyjádření měli být otráveni velmi čistou formou smrtící látky Novičok. 

Anketa

Chcete, aby další pokus na sestavení vlády dostal opět Andrej Babiš?

56%
44%
hlasovalo: 9752 lidí

Druhou možnou podivnost lze nalézt ve víkendovém raketovém úderu USA, Francie a Velké Británie v Sýrii. Nad oběma případy se ve svém pravidelném komentáři Final Word zamýšlí politický analytik Erik Best.

„Nemusíte být komunisty, fanoušky Tomia Okamury, Miloše Zemana ani Vladimira Putina, abyste se zarazili nad západními vysvětleními kauzy Skripal a útoku ve městě Dúma. Pokud dosahoval jed použitý k otravě Sergeje a Julije Skripalových vysoké čistoty, jak je možné, že se zotavují tak rychle?“ ptá se Erik Best.

Podobný otazník prý visí i v případě Sýrie. „Pokud spojenci zaútočili na údajný sklad chemických zbraní nedaleko Homsu, proč panuje tak málo obav z možného úniku sarinu a dalších nebezpečných plynů?“ klade další otázku.

„V obou případech to vypadá, že byly překonány přírodní zákony. Vysvětlení by mělo být jasnější, a to i v případě, že jsou cesty k těmto vědeckým zázrakům natolik tajné, že o nich veřejnost nemůže být informována. Širokou veřejnost ale lepší vysvětlení příliš nezajímá,“ myslí si Best. 

Většina lidí podle jeho slov přijímá, co jim jejich vůdci říkají. „Pokud vyjadřuje pár škarohlídů nespokojenost, proč by to představitele Spojených států, Velké Británie a Francie mělo zajímat?“ dodává Erik Best s tím, že v tomto směru Trump s Mayovou přípomínají Zemana s Babišem, které prý nezajímá, co říká „pár protestantů v ulicích“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„K*ndy.“ Jde o Zemana. Tvrdá dohra tiskovky Babiše

15:42 „K*ndy.“ Jde o Zemana. Tvrdá dohra tiskovky Babiše

Česká republika snižuje počet ruských diplomatů na pražské ambasádě podle té české v Rusku. Novinář …