Jak porazit Babiše? Bělobrádek předkládá plán. Na Slovensku tak porazili Mečiara

11.08.2020 19:40

Poslanec a bývalý lidovecký předseda Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro Rádio Impuls znovu zmínil nutnost určitého spojení stran ve volbách, pokud chtějí opoziční síly porazit nynější koalici. Pokračuje tak ve svém plánu, podle kterého by nejlepší bylo, kdyby vznikla „národní fronta Antibabiš“. Připojil též slova, zdali i on sám nechystá návrat do vysoké politiky. Jeho oponenti by měli raději být „ve střehu“.

Jak porazit Babiše? Bělobrádek předkládá plán. Na Slovensku tak porazili Mečiara
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9639 lidí
O velké koalici stran do voleb je dle politika potřeba debatovat. „Volební systém nepřeje tomu, aby bylo moc roztříštěné politické spektrum. Samozřejmě to předpokládá velkorysost ze všech stran. Já myslím, že můžeme nesouhlasit se současnou vládou, ale řešením je porazit ji ve volbách nebo neumožnit, aby mohla být sestavena podobná koalice,“ řekl. Podle něj je zjevné, že se to bude muset řešit „nějakým spojením“.

O spojení hovořil již v rozhovoru pro server CNN Prima News. „Situace je poměrně komplikovaná. V roce 2013 jsme byli určitá alternativa, lidé teď mají mnohem víc na výběr. Abyste byl úspěšný v politice, musíte být vidět. Je rozdíl, jestli jste nejmenší koaliční nebo opoziční strana. Lidé se dnes chtějí bavit. Pro tradiční strany je nepříjemné, že racionalita hraje ve volbě menší roli. Potřebujete charismatické vůdce, kteří nám v politice obecně chybí. Ať chceme nebo ne, předseda ANO je skutečně viditelný,“ vyjádřil se Bělobrádek s poukazem na svou domovskou stranu.

Premiér Andrej Babiš má natolik silné preference, že jej dle politika aktuální rozložení stran nemá šanci porazit. „Na rozdíl od jiných si myslím, že by neměly vzniknout dva alternativní bloky. Jestli vznikne jeden konzervativní a druhý liberální blok, tak se Babiš nedá porazit,“ odmítl rozdělení bloků. Problém spojit se v jeden dle něho přijde zejména ze strany Pirátů.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Na úspěch má však podle jeho mínění šanci jen jediná alternativa. „Nejlepší by bylo, kdyby vznikla národní fronta Antibabiš,“ tvrdí.

Inspirovat by se podle jeho mínění opozice mohla na Slovensku: „Podívejte se na Slovensko a na porážku Mečiara. To byli liberálové, konzervativci, všichni dohromady. To znamená, že volič přijde a bude mít na výběr dvě věci. Buď zvítězí Babiš a bude mít dostatek koaličního prostoru mezi komunisty a SPD a ČSSD, anebo nebude.“

Bělobrádek se v posledních dnech v médiích začal hojně objevovat a v aktuálním rozhovoru pak nevyloučil ani to, že by se vrátil do vyšších politických sfér. „Vyloučit se to nedá,“ podotkl. „Řekněte pánu bohu svoje plány a on se rozesměje,“ připojil k tomu.

Fotogalerie: - Antibabišovské obrázky

Antibabišovské obrázky
Antibabišovské obrázky
Protibabišovský stánek
Antibabišovské obrázky
Antibabišovská brožůrka
Antibabišovské obrázky

Návrat do vrcholné politiky ovšem napřímo neplánuje. „Teď jsem ale v zásadě spokojený. Můžu se mnohem více věnovat rodině. Docela mě naplňuje i to, že jsem více v regionu a jako poslanec a krajský zastupitel řeším konkrétní problémy,“ zmínil. „Vyloučit se to nedá, ať držím všechny ve střehu,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

17:44 Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

Kandidátem hnutí SPD do „Rady ministerstva zdravotnictví pro řízení vakcinace“ je lékař Boris Šťastn…