V případu policie získala stovky hodin odposlechů. Kauza se díky nim podobá případu pražského podnikatele Romana Janouška. S jistým nadhledem by se dalo říct, že se ostravský podnikatel Dědic k desítkám milionů z veřejných zakázek dostal díky vydatnému telefonování. S lokálními politiky a manažery městských firem, kteří mu umožnili profitovat z domluvených zakázek (a dnes vesměs tvrdí, že ho znají jen zběžně a pracovně), mu policie během roku napočítala stovky, v některých případech i tisíce telefonátů a SMS.
Za nejpodstatnější Dědicovy pomocníky označili detektivové protikorupční policie ostravské politiky ze sociální demokracie. Významný vliv měl Dědic získat i na chod a řízení Městské nemocnice Ostrava a tamního dopravního podniku.
Stovky hodin odposlechů dokreslují kolorit moravskoslezské politiky. V kauze pražského lobbisty Romana Janouška se vžily termíny Kolibřík a Mazánek, v těch ostravských se to hemží slovy, která na veřejných zasedáních zastupitelstev běžně neuslyšíte.
Parlamentní listy tak dříve získaly záznam telefonátů mezi dvěma bývalými náměstky ostravského primátora Jiřím Srbou a Alešem Boháčem ze sociální demokracie. Oba v březnu 2012 řeší akutní vnitrostranické potíže (později oba na postu náměstků skončili).
V první sekvenci se velmi pravděpodobně zabývají kroky spolustraníka a hejtmana Miroslava Nováka, který je s Martinem Dědicem v úzkém sepětí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný