Jak zabránit opakování tragédie ze Žďáru? Ministr Chládek odpovídá čtenářce

19.10.2014 8:59 | Zprávy
autor: mp

Z PROFILŮ Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) neuspěl v senátních volbách. V horní komoře ho nahradí Zdeňka Hamousová za ANO. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se za člena svého kabinetu postavil. Šéf resortu se tam musí vypořádávat s celou řadou problémů. Z poslední doby musí především reagovat na vražedný útok na středoškolského studenta ve Žďáru nad Sázavou.

Jak zabránit opakování tragédie ze Žďáru? Ministr Chládek odpovídá čtenářce
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Čtenářka serveru ParlamentníListy.cz Zitová chtěla od ministra školství Marcela Chládka slyšet, co je třeba udělat pro to, aby se neopakovala žďárská smrtelná tragédie.

Ministr poděkoval za otázku a jal se odpovídat. „Ihned po události jsme vydali doporučení ředitelům, aby překontrolovali zabezpečení svých škol. Na tuto věc se bude v současnosti plně soustředit také Česká školní inspekce. Spíše bychom však měli začít diskutovat o tom, jak je možné, že duševně narušená osoba, která již jednou něco takového spáchala, byla opět puštěna na svobodu,“ míní šéf resortu školství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Sebedestrukce Evropy

Souhlasím s vámi, že se Evropa ničí sama, ale co je podle vás tou hlavní příčinou? Je to migrace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozdě, ale přece: V Bundestagu padla pravda o očkování

20:05 Pozdě, ale přece: V Bundestagu padla pravda o očkování

RED PILL @ TOMÁŠ ZÍTKO „Nikdy nebylo cílem zabránit přenosu infekce,“ zaznělo v Bundestagu. „Je to n…