Jakl chce omezit ČT, proč takové lidi volíte, spílá Poslanecké sněmovně „generální“ Dvořák

2. 4. 2019 15:02

V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se prý dnes nachází jasná většina, která si brousí zuby na veřejnoprávní média a těší se, jak omezí jejich nezávislost. Přesně tato většina prý zvolila do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislava Jakla.

Jakl chce omezit ČT, proč takové lidi volíte, spílá Poslanecké sněmovně „generální“ Dvořák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel České televize Petr Dvořák
reklama

„Rozhodování Poslanecké sněmovny při obsazování mediálních rad v poslední době zřetelně ukazuje na snahu posílit v nich ty názorové proudy, které volají po omezení nezávislých médií, zejména pak ČTK, Českého rozhlasu a České televize. Nové funkce dávají nositelům těchto názorů punc relevance a umožní jim ovlivňovat rozhodování orgánů, které mají naopak toto nezávislé prostředí pro fungování českých médií garantovat,“ řekl pro Aktuálně.cz generální ředitel České televize.

Poslanci KSČM a SPD Tomia Okamury se svými kritickými názory vůči veřejnoprávním médiím netají. Ale teď se k nim přidává ještě třetí síla a tito poslanci najednou mají většinu. K této většině dnes patří nejsilnější poslanecký klub – klub hnutí ANO.

Není bez zajímavosti, že na místě Ladislava Jakla měl původně sedět bývalý člen ODS a někdejší člen RRTV Petr Štěpánek. Proti němu se však zvedla tak velká vlna kritiky, že kandidaturu sám vzdal. A místo něj se do rady dostal Jakl, který mnohdy vyslovuje názory ještě ostřejší než Štěpánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš šel děkovat sestřičkám. Ale to se nelíbilo. Vztek a nadávky

18:02 Babiš šel děkovat sestřičkám. Ale to se nelíbilo. Vztek a nadávky

Premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Pot…