Jako šmejdi? Ne. Piráti vyrazili mezi seniory, Bartoš odvrátil podezření

22.06.2021 9:14

Česká populace stárne a senioři tvoří stále početnější skupinu voličů. Politici jim proto věnují nemálo pozornosti. Průzkumy ukazují, že pro hnutí ANO Andreje Babiše jsou senioři pilířem, o který se snaží opírat. Ale ani opozice nezahálí. Piráti spustili projekt Senioři na palubě a šéf strany Ivan Bartoš vyrazil mezi své nejstarší spoluobčany na debaty. Důrazně ale odmítl, že by se choval jako šéf hnutí ANO Andrej Babiš, nebo jako pověstní „šmejdi,“ kteří seniory podvádějí.

Jako šmejdi? Ne. Piráti vyrazili mezi seniory, Bartoš odvrátil podezření
Foto: Repro FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23820 lidí

Ivan Bartoš a jeho kolegové Piráti vyrazili mezi seniory.

„Dnes jsem měl tu čest zúčastnit se debaty v rámci našeho projektu Senioři na palubě. Jsem vděčný, že se do našich aktivit zapojují stále další lidé a vzniká důležitá mezigenerační debata. Protože ono je důležité méně mluvit a více naslouchat - jen tak se člověk skutečně něco dozví. Díky moc všem, kdo se na projektu podílí. Nejen, že se Senioři na palubě schází v debatách a pořádají workshopy, procházky a další volnočasové aktivity. Také nabízí pomocnou ruku lidem v nouzi. Pokud se chcete o projektu dozvědět víc, nebo se třeba i zapojit, určitě mrkněte na web http://seniori.pirati.cz. Moc rádi vás uvítáme na palubě!“ zvolal Bartoš na sociální síti Facebook.

Bartoš a senioři

V diskusi pod příspěvkem zaznělo, že pirátská snaha oslovit seniory připomíná akce „šmejdů“. Ale Bartoš si to nedal líbit a ihned odpověděl. „Protože uvažujete nakřivo? Ti lidé se aktivizovali a angažují s cílem pomoci. Pohodovější pohled na svět a dobrou noc. Byl to super večer,“ zdůraznil předseda Pirátské strany.

Bartoš a senioři

Zdůraznil také, že se nehodlá chovat jako šéf hnutí ANO Babiš a nebude na seniory tlačit na agitačních akcích.

„Pokud to není na spontánní pozvání, nepřijde mi tento způsob agitace etický. Raději udělám akci, kam mohou pohodlně či s pomocí senioři dorazit. Nejsme jako Babiš. Navíc jsem slyšel, jaký věci těm lidem Andrej Babiš valí do hlavy (včetně nesmyslů o Pirátech) a jak to probíhá,“ prohlásil zklamaně.

Bartoš a senioři

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…