Jakub Janda: Je dobře, že kolaboranti neovládli ČT!

13.12.2018 15:07

Analytik Think-tanku Evropské hodnoty se rázně zastal Českého rozhlasu Vltava i České televize. Konečně se podle Jandy prokazuje, že René Zavoral nebyl dobrou volbou při výběru ředitele Českého rozhlasu. Ale když na to Evropské hodnoty před lety upozorňovaly, skoro nikdo jim nenaslouchal. A dnes se ukazuje pravda.

Jakub Janda: Je dobře, že kolaboranti neovládli ČT!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Jakub Janda nešetří ostrými slovy na adresu ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala. Když Janda už před lety upozorňoval, že René Zavoral udržuje kontakty s klasickými českými dezinformátory, málokdo je prý poslouchal.

„Když jsme před několika lety začali upozorňovat, že se ředitel Českého rozhlasu stal jedním z blízkých spojenců českých dezinformátorů a kolaborantů skrze tzv. Krameriovu cenu, skoro nikdo to nebral vážně. Od té doby jsou plody tohoto semknutí čím dál víc vidět. Jde o dlouhodobý trend u šéfa rozhlasu pana Zavorala, žádný jednorázový ústřel,“ varoval Janda s odkazem na fakt, že Petru Fischerovi, řediteli Českého rozhlasu Vltava, nebyla prodloužena smlouva.

Zavoralovi by Janda přál, aby dostal příští Kramériovu cenu. Svým počínáním si ji prý plně zaslouží.

Ale když už je ředitelem ČRo takový člověk, musíme prý bránit Českou televizi a vážit si toho, že skutečně plní svou veřejnoprávní úlohu. Podle Jandy jde o nejlepší veřejnoprávní médium ve střední Evropě.

„Stejně je skvělé, že se českým dezinformátorům a kolaborantům zatím nepodařilo ovládnout Českou televizi, která je snad ve všech kritériích nejlepší ve střední Evropě. Máme co bránit a na co být hrdí. Zatím. Díky mnoha statečným lidem, kteří zatím neslouží politikům, jako je to v ostatních visegrádských zemích,“ zdůraznil Janda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…