Jakub Janda: Náš think-tank je pod útokem Ruska!

14.08.2019 14:05

Think-tank Evropské hodnoty se stal terčem hackerského útoku. Pravděpodobně šlo o útok státního aktéra, protože byl připravován přes rok. Výkonný ředitel Evropských hodnot ukázal na Rusko. Think-tank má prý na zádech terč, protože rozkrývá nepřátelské aktivity ruské diktatury.

Jakub Janda: Náš think-tank je pod útokem Ruska!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Think-tank Evropské hodnoty rozeslal tiskovou zprávu, ve které upozornil, že se stal terčem kybernetického útoku. S odvoláním na investigativní skupinu Belingcat výkonný ředitel Evropských hodnot Jakub Janda konstatoval, že za útokem mohla stát ruská vojenská rozvědka GRU.

Anketa

Jaký máte názor na Jaroslava Foldynu?

hlasovalo: 16057 lidí

Jasný důkaz pro to neexistuje, ale jistým vodítkem může být skutečnost, že tento útok byl dlouho připravován – od března 2018. Terčem útoku se vedle spolku Evropské hodnoty stali novináři britského deníku The Guardian, BBC a několik ruských novinářů.

„Že jsou naši analytici společně s předními západními specialisty zaměřenými na ruské vlivové operace cíli natolik sofistikovaného útoku nám jen potvrzuje, že máme pomyslné terče na zádech. Je to cena, kterou platíme za rozkrývání nepřátelských aktivit ruské diktatury v regionu střední a východní Evropy. Během tohoto incidentu nebyly ohroženy žádné z našich citlivých údajů. Děkujeme bezpečnostním institucím demokratických států, které pomáhají chránit lidi jako jsme my a mnoho dalších, “ uvedl Janda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roste konflikt s přistěhovalci. Proč do toho mícháte Putina? Znalec Francie Eichler mluví o konci Žlutých vest a hrozbě násilí

19:18 Roste konflikt s přistěhovalci. Proč do toho mícháte Putina? Znalec Francie Eichler mluví o konci Žlutých vest a hrozbě násilí

Odborník na mezinárodní politiku z Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler se v rozhovoru pro server…