Jan Čulík: Zeman je buď blbec, nebo lže, když říká, že nezná Konvičku. Jakého psychologa by bylo zapotřebí, aby rozbil českou hysterii proti uprchlíkům?

26.11.2015 12:18

Když si šéfredaktor Britských listů Jan Čulík přečetl o tom, že lídr Bloku proti islámu Martin Konvička je stíhaný za šíření nenávisti, zajásal. Pro českou společnost, složenou povětšinou ze zbabělců, je prý ozdravné, že se „fašista, psychopat a lhář“ konečně stal terčem trestního stíhání.

Jan Čulík: Zeman je buď blbec, nebo lže, když říká, že nezná Konvičku. Jakého psychologa by bylo zapotřebí, aby rozbil českou hysterii proti uprchlíkům?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

„Doufám, že to poslouží i jako vážné varování všem ostatním nenávistníkům, mnozí z nich paradoxně na fórech českých médií a na sociálních sítích v reakci na zahájení trestního stíhání proti Konvičkovi páchají dál stejně trestné činy, z nichž je nyní obviňován jejich vzor,“ uvádí Čulík ve svém komentáři na Britských listech. Takoví lidé by si podle něj měli uvědomit, že výroky na sociálních sítích zůstávají dohledatelné, mohli by tudíž být v budoucnu rovněž popotahováni policií.

Na tom samém místě se Čulík navezl do prezidenta Zemana, který prostřednictvím svého mluvčího vzkázal, že Konvičku nezná a na Albertově ho viděl poprvé. Publicista však nevěří, že by o tom Zemana někdo z prezidentské kanceláře neinformoval, navíc argumentuje červnovým rozhovorem pro ParlamentníListy.cz, v němž Zeman odpovídal na otázku spojenou s Martinem Konvičkou. „Zeman je buď blbec, že o tom ‚nevěděl‘, jak nám nyní tvrdí – což by bylo opravdu znepokojující u prezidenta ČR – anebo nám prostě lže,“ konstatuje Čulík.

Zaměstnat psychologa

Ve svém dalším čtvrtečním komentáři se Čulík „zlobí“ nad zápecnictvím Čechů. „Všechny ty neuvěřitelné kydy od českých rádoby autorit, které – bez faktů a bez důkazů – tvrdí, že Neevropané, muslimové do Evropy nepatří (jak si to vůbec mohou DOVOLIT? Kde se bere ta jejich arogance?), jsou šokujícím příkladem komické ignorance a neuvěřitelného zápecnictví,“ čílí se.

„Co je nutné udělat, aby to pochopili i Češi? Je třeba zaměstnat psychologa, který by dokázat přesvědčit Čecha šílícího, že v krásný červnový letní den v žádném případě nemůže jít ven, protože ‚tam jsou divní, neznámí lidé‘ – aby tuto fóbii zrušil?“ zamýšlí se dále publicista s tím, že by ho opravdu zajímalo, jakého psychologa by bylo zapotřebí, aby tu nenávistnou, nepodloženou, iracionální hysterii vládnoucí v Čechách rozbil.

Plné znění komentářů ZDE a ZDE 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…