Jan Fischer: Moji sponzoři. Řekněte, kde jste vzali miliony, které jste mi dali

15.07.2013 14:38 | Zprávy
autor: ane

Ministrovi financí Janu Fischerovi dochází trpělivost se sponzory prezidentské kampaně. Podle svých slov je médii nespravedlivě osočován z toho, že dluh z prezidentské kampaně zaplatil z "nečistých" peněz. Žádá tedy po sponzorech doložení jejich původu.

Jan Fischer: Moji sponzoři. Řekněte, kde jste vzali miliony, které jste mi dali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Jan Fischer podepisuje jmenovací listinu

"Abych ukončil tyto nepodložené útoky na mou osobu, veřejně jsem vyzval své dárce, u kterých panují jakékoli nejasnosti, aby učinili potřebné kroky k vyloučení pochybností," uvedl ve veřejném prohlášení ministr. Na doložení původu peněz mají pak podle ministra čas do středy. V opačném případě jim peníze vrátí a dluh zaplatí ze svého. Fischer apeluje především na podnikatele Ladislava Drába a Štefana Havlíka, u kterých není jasné, zda se jedná o finanční dar či o půjčku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Korupce

Je to marný, je to marný, je to marný. Nemyslíte, že přesně to platí o boji s korupcí u nás? Nejen v Praze? Snad všichni politici mluví o tom, jak s ní chtějí skoncovat, ale realita je jiná. Vy o korupci mluvíte často, navrhla jste ale nějaká konkrétní opatření, která by jí zamezila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

22:32 Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Petr Sokol (ODS) v Interview ČT24 reagoval na va…