Jan Kraus si pozval do Show mladého Stropnického a vytáhl na něho VIDEO, kterým se nechvalně proslavil

08.02.2017 22:35

Hostem Show Jana Krause, který odvysílala ve středu TV Prima, byl mimo jiné předseda Strany zelených Matěj Stropnický.

Jan Kraus si pozval do Show mladého Stropnického a vytáhl na něho VIDEO, kterým se nechvalně proslavil
Foto: zeleni.cz
Popisek: Matěj Stropnický
reklama

„S nástupem nového amerického prezidenta Donalda Trumpa se objevila řada videí, kdy řada zemí žádá v souvislosti s jeho heslem America First (první) o to, aby mohly být druhé – Německo, Švýcarsko, Portugalsko, Kazachstán. My nic, zatím. Divné, ne?“ uvedl pořad Kraus. Přitom již dnes odpoledne byl zveřejněn díky televizi Stream.cz klip, v němž Česko chce být dokonce 51. státem USA.

„V těch výše uvedených zemích to vzniklo spontánně. I když v Německu to vyprodukovala spontánně televizní stanice. A co u nás? U těch komerčních bych si mohl říct, že z toho nevidí zisk, ale co ta veřejnoprávní? Srandu nám nikdo nikdy upřít nemůže, proto je třeba ji začít dělat, pokud můžeme,“ zakončil úvodem Kraus.

Matěj Stropnický pak pohovořil o odboru územního plánu v hlavním městě. „Zavedli jsme takový systém, že na začátku si město řekne, jestli tu změnu vůbec chce,“ sdělil k tomu Stropnický. „Snažili jsme se o to, aby se to město přestalo rozpínat do krajiny. Ale aby se to spíše rozšiřovalo do centra, do rozvojových území. Ale developovat tato území je pro investory dražší,“ dodal. „Výsledkem našeho snažení by mělo být, že město ušetří,“ řekl k tomuto tématu s příkladem, že developeři skupují na periferiích Prahy zelené louky za 4000 korun za metr a vyčkají, až se změní územní plán města. Pak se zelené louky promění na stavební parcely a cena vzroste na 16 tisíc za metr, čímž podle Stropnického vydělají právě developeři, ale městu se nic nevrátí. To navíc musí zaplatit i infrastrukturu, základní potřeby obyvatel jako jsou školky, chodníky, veřejnou dopravu apod.

Anketa

Je pohádka o Sněhurce genderově závadná, když popisuje princeznu, která stále padá do léčky a musí jí zachraňovat princ s trpaslíky? Tvrdí to National Geographic

hlasovalo: 9383 lidí

Stropnický se pak vyjádřil také k obnovitelným zdrojům energie. „Když by nebyl smog, tak bychom byli zmrzlí a už by nám nic nevadilo,“ podotkl ke Stropnického poznámce, že za smog mohou uhelné elektrárny, Kraus. 

„Kdyby se 50 let investovalo do efektivnějších obnovitelných zdrojů... Jenže všechny peníze jdou do reaktorů atd.,“ podotkl Stropnický. Do toho mu opět vstoupil Kraus s vtipnou narážkou, že lidé nemají padesát let, chtějí změnu hned. „Vláda a sněmovna jsou tady přece od toho, aby myslely trochu do budoucna,“ dodal k tomu předseda Strany zelených.

V rámci debaty Kraus vytáhl na Stropnického také video, kterým se v nedávné době hodně zviditelnil na sociálních sítích. Na něm byl zachycen u soudu, který rozhodoval v kauze "muslimský šátek". Soudkyně vykázala všechny, kteří nesedí na židli, ze soudní síně. A právě na videu byl mladý politik zachycen, jak žádá sedící dívku, aby mu uvolnila místo. A argumentoval tím, že musí být u soudu přítomen, protože jde druhý den do pořadu Máte slovo, kde se bude tato kauza probírat a potřebuje být tedy v obraze.

Stropnický k inkriminovanému videu začal vysvětlovat, že nikoho ze židle nevyhazoval, což prý na záznamu není vidět. Jen se chtěl posadit na volnou židli, na níž byla ale položená bunda. Kraus v tu chvíli dodal, že přítomné dívce a rovněž autorce videa, nebyl asi sympatický, nebo třeba nebyly voličky Strany zelených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…